Kreisā mala
Labā mala
AKTUĀLI MĀKSLAS AKADĒMIJĀ

LMA Grafikas nodaļā viesosies ilustratore, autore un dizainere no Polijas - Aleksandra Cieslak

Aleksandra Cieślak ir jaunās paudzes māksliniece, ilustratore un grāmatu autore no Polijas. Viņas ilustrētās grāmatas ir guvušas ievērību Boloņas bērnu grāmatu tirgū un viņas ilustrēto grāmatu saraksts ir ļoti iespaidīgs. Viņa sadarbojusies ar Eiropā vienu no atzītākajām bērnu grāmatu izdevniecībām "Dwie Siostry". Aleksandra ir beigusi Grafikas nodaļu Varšavas Mākslas akadēmijā. Šobrīd Aleksanda strādā pie Auschwitz-Birkenau Museum pasūtītas grāmatas "Czika, a dog in ghetto" (autors - Batshewa Dahan), kurai māksliniece veido ilustrācijas un dizainu. 18. septembrī plkst. 14.40 LMA K2 zālē notiks Aleksandras Cieslak ARTIST TALK.


Lasīt vairāk ...
LMA studenti tiek aicināti piedalīties konkursā par iespēju 2 mēnešus stažēties Itālijā, Komo reģiona tekstila dizaina uzņēmumos
Trešo gadu pēc kārtas LMA studenti tiek aicināti piedalīties konkursā par iespēju 2 mēnešus stažēties Itālijā, Komo reģiona tekstila dizaina uzņēmumos. Dalībnieku izvēle notiek pēc konkursa, kurā pretendenti iesniedz savu darbu portfolio. Itāļu puse nodrošina naktsmājas un 1000,-EUR stipendiju, bet transporta izdevumi jāsedz pašiem. 

Lasīt vairāk ...
Darbu uzsākusi vizuālās mākslas autoru tiesību aizsardzības un kolektīvā pārvaldījuma organizācija “Māksla. Autortiesības. Kultūrizglītība.” (M.A.K.) (2 komentāri)
Lai aizsargātu vizuālās mākslas autoru autortiesības un veicinātu legālu autordarbu izmantošanas praksi, darbu sākusi vizuālās mākslas autoru tiesību aizsardzības un kolektīvā pārvaldījuma organizācija “Māksla. Autortiesības. Kultūrizglītība.” (M.A.K.).

Lasīt vairāk ...
LMA Dizaina nodaļas profesoru Ingūnas Eleres un Holgers Elera veidotā Latvijas Kara muzeja ekspozīcija ieguvusi balvu "German Design Award 2018" (2 komentāri)
LMA Dizaina nodaļas profesoru Ingūnas Eleres un Holgers Elera veidotā Latvijas Kara muzeja ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā" ieguvusi balvu vienā no starptautiski nozīmīgākajiem dizaina konkursiem "German Design Award 2018", kategorijā Labākais izstāžu dizains.

Lasīt vairāk ...
Izstādes "CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē" ietvaros notiks radošās darbnīcas un lekcijas (2 komentāri)
Līdz 18. martam Latvijas valsts simtgades ietvaros izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) ir skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas projekta “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” starpdisciplināra izstāde, kuras ietvaros notiks divas izglītojošas lekcijas un četras radošās darbnīcas.
Lasīt vairāk ...
Konkursā par Simtgades alejas izveidi pie Latvijas Nacionālā teātra uzvarējis LMA Dizaina nodaļas vadītājs, profesors Holgers Elers (2 komentāri)
Skici ar nosaukumu „Laika priekškars” par labāko no 26 iesniegtajiem priekšlikumiem atzinusi žūrija, kurā darbojās pašvaldības, mākslas un kultūras mantojuma eksperti. Holgera Elera ideja paredz starp alejas kokiem veidot divarpus metrus augstu laika līniju ar Latvijas un Latvijas Nacionālā teātra vēsturē nozīmīgiem gadskaitļiem.

Lasīt vairāk ...
LMA notiks dāņu mākslinieces lekcija par empātiju mākslā un izglītībā (2 komentāri)
Turpinot Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles pasākumu ciklu, 21. februārī plkst. 18.00 aicinām uz mākslinieces Stīnas Marī Jakobsenas (Dānija) lekciju “Vai tev ir laiks mani šodien nogalināt? Par aktīvu klausīšanos, nejaušībām un pašdarinātiem paskaidrojumiem” Latvija Mākslas akadēmijā. Uz tikšanos ar mākslinieci aicināts ikviens interesents, lekcija norisināsies angļu valodā, tā ir bez maksas. Lekcija tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. 
Lasīt vairāk ...
LMA ar vieslekcijām uzstāsies Keta Gūtmane, Krists Zankovskis un Marta Bula (2 komentāri)
2018. gada 20. un 21. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 2. korpusaauditorijā notiks seminārs ar vieslekcijām un darbnīcām ar mērķi veicināt jauno modes dizaineru, mākslinieku radošās uzņēmējdarbības kompetences. 
Lasīt vairāk ...
Vieslekcija par latviešu tradicionālo prasmju fotografēšanu no 1924. līdz 1931. (2 komentāri)
20. februārī, otrdien, plkst. 10.30 – 12.05. telpā nr. 19 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Vēstures departamenta galvenā krājuma glabātāja Gunita Baumane aicina uz izzinošu lekciju par UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautu nomināciju “Tradicionālo prasmju un dzīvesveida dokumentēšana Pieminekļu valdes 1924.–1931. gada ekspedīciju fotonegatīvos”.
Lasīt vairāk ...
Kristapa Zariņa, Andra Vītoliņa un Aigara Bikšes sadarbības veicināšanas vizīte Filipīnās (4 komentāri)
No 2018. gada 5. līdz 9. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Kristaps Zariņš, prorektors asoc. prof. Andris Vītoliņš un prof. Aigars Bikše programmas Erasmus+ ietvaros viesojās Asia Pacific College (APC), Filipīnās, kur tikās ar koledžas Multimediju un Mākslas fakultātes vadītāju Robertu Nelsonu V. Besanu (Robert Nelson V. Besana) un aktualizēja savstarpējo Erasmus+ sadarbības līgumu.
Lasīt vairāk ...
Karīnas Horstas raksts „LU mācībspēka, arhitekta Ernesta Štālberga (1883–1958) projektētās sanatoriju ēkas” (2 komentāri)
LMA Mākslas vēstures institūta zinātniskās asistentes un LMA doktorantūras studentes raksts „LU mācībspēka, arhitekta Ernesta Štālberga (1883–1958) projektētās sanatoriju ēkas” lasāms nesen izdotajā Latvijas Universitātes rakstu krājuma "Zinātņu vēsture un muzejniecība" 815. sējumā.
Lasīt vairāk ...
Agneses Tambakas raksts „Dažas liecības par 17. – 19. gadsimta nīderlandiešu flīzēm Rīgā” (3 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra programmas Mākslas vēstures un teorijas apakšnozares studentes Agneses Tambakas raksts „Dažas liecības par 17. – 19. gadsimta nīderlandiešu flīzēm Rīgā” lasāms nesen izdotajā zinātnisko rakstu krājumā „Senā Rīga 9. Pētījumi pilsētas arheoloģijā un vēsturē”. Rakstu krājums tapis ar VPP Letonikas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Izdevējs ir Latvijas vēstures institūta apgāds.
Lasīt vairāk ...
LMA viesojas Eiropas mākslas augstskolu foruma PARADOX vadības grupa (10 komentāri)
No 25. līdz 26. janvārim Latvijas Mākslas akadēmijā darba vizītē viesojās Eiropas mākslas augstskolu foruma PARADOX vadības grupa. Vizītes mērķis bija sagatavošanās 2019. gada Latvijas Mākslas akadēmijas Simtgades svinību ietvaros īstenotajam Nākotnes mākslas / Nākotnes zīmju (Art Future / Art Signs) projektam, kura ietvaros paredzēta starptautiskā studentu izstāde un nākotnes mākslas izglītības jautājumiem veltītai konference.
Lasīt vairāk ...
Izstādes “Pagalms” ietvaros notiks lekcija/diskusija “Pagalma paradokss – vieta, kur nesatikties” (2 komentāri)
Otrdien, 30. janvārī, plkst. 17.00 Latvijas Mākslas akadēmijas 2. korpusā norisināsies pasākums, kurā ar lekciju “Pagalma paradokss – vieta, kur nesatikties” uzstāsies urbāniste Diāna Zamurajeva.

Lasīt vairāk ...
Iznākusi Anitas Meinartes grāmata “Antons Georgs Bose. Zīmējumi” (2 komentāri)
Izdevniecībā “Neputns” klajā laista mākslas vēsturnieces, Latvijas Mākslas akadēmijas 2. kursa doktorantūras studentes un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietnieces krājuma darbā Anitas Meinartes grāmata par Antonu Georgu Bosi. Meinartes promocijas darba tēma – “Bīdermeijers Latvijas mākslas mantojumā”.
Lasīt vairāk ...
Aicinājums apmeklēt bērnu dienu izstādes "Pagalms" ietvaros! (2 komentāri)
Līdz 1. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā (Kalpaka bulvārī 13) ir skatāma izstāde „PAGALMS“. Izstādē apkopoti dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbi, kas tieši vai pastarpināti iekļaujas pilsētas ainavas žanrā un atklāj pagalmu estētiku. Līdzās tādiem lielmeistariem un atzītiem vārdiem mākslā kā Alberts Silzemnieks, Andris Eglītis, Auseklis Baušķenieks, Henrijs Klēbahs, Ieva Iltnere, Ivars Heinrihsons, Juris Baklāns, Kristaps Ģelzis, Kristians Brekte, Līga Purmale, Sandra Krastiņa, Valdis Celms, Vija Maldupe, būs redzami arī jauno mākslinieku darbi, kas tapuši speciāli šai izstādei. Plašajā ekspozīcijā pagalma interpretācijas atspoguļosies dažādos medijos – glezniecībā, grafikā, fotogrāfijā, video, tekstilā, keramikā un instalācijā. Vairāk informācijas par izstādi šeit.
Februāra sākumā tiks atklāta starpdisciplināra izstāde "CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē" (3 komentāri)
No 2018. gada 2. februāra līdz 18. martam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas projekta “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” starpdisciplināra izstāde. Tā notiek Latvijas valsts simtgades ietvaros sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību un izstāžu zāli “Rīgas mākslas telpa”. Izstādē varēs aplūkot gandrīz piecdesmit darbus, veidotus dažādos medijos, kuros risināti ar nacionālo tematiku – tradīcijām, paradumiem, simboliem un sadzīves priekšmetiem – saistīti stāsti. Tos vieno auduma fiziska vai konceptuāla klātesamība kā viens no latviskās identitātes nesējiem.
Lasīt vairāk ...
Izziņoti pirmie LMA 80. karnevāla “Baltais caurums” biļešu pārdošanas datumi un laiki (2 komentāri)
2018. gada 16. februārī no plkst. 19.00 līdz rīta gaismai Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 80. jubilejas karnevāls, kas savā bezgalīgi apaļajā jubilejā pārtaps par portālu ceļojumiem vērienīgā mākslas un radošuma svētkos, padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem. Ir zināmi datumi un laiki, kad būs iespējams iegādāties biļetes - www.facebook.com/karnevals/.
Lasīt vairāk ...
Mākslas galerijā "Rietumu Capital Centre" notiks Dainai Skadmanei veltīta izstāde (2 komentāri)
No šī gada 17. janvāra līdz 30. janvārim mākslas galerijā "Rietumu Capital Centre" (Vesetas ielā 7) būs skatāma 23 gadus vecās Dainas Skadmanes (1990-2013) izstāde "Mākslas pasaule”. Izstāde ir veltījums jaunai latviešu māksliniecei Dainai Skadmanei, kura kopā ar tēvu Jāni Skadmani gāja bojā 2013. gada 21. novembrī Zolitūdes traģēdijā Rīgā.
Lasīt vairāk ...
Cēsīs apskatāma Alekseja Naumova izstāde "Pasaules pilsētas" (2 komentāri)
INSIGNIA mākslas galerija koncertzālē “Cēsis” 2018. gada izstāžu sezonu aizsāk ar dzīvi apliecinošu un impresijām bagātu izstādi “Pasaules pilsētas” – Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova iespaidu fiksācijām, kas veidojušās, ceļojot un gleznojot daudzās pasaules malās. 
Lasīt vairāk ...
Mākslas akadēmijā notiks izstāde „PAGALMS“ (4 komentāri)
No 2018. gada 12. janvāra līdz 1. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, būs skatāma izstāde „PAGALMS“. Izstādes atklāšana notiks 11. janvārī plkst. 18.00 ar īpašu jauno mākslinieku Lauras un Mārtiņa Veļas performanci.
Lasīt vairāk ...
Izsludināta pieteikšanās Erasmus+ personāla pieredzes apmaiņas un docēšanas stipendiju papildkonkursam (2 komentāri)
Tiek izsludināts Erasmus+ personāla pieredzes apmaiņas un docēšanas stipendiju papildkonkurss esošajam studiju gadam. Stipendiju konkursā varat pieteikt mobilitātes, kuras nav ilgākas par 5 dienām un notiek laika posmā no 2018. gada 1. februāra līdz 30. septembrim. Tāpat kā  iepriekšējā konkursā, arī tagad pieteikšanās online, un tā būs pieejama līdz 17. janvāra plkst. 11.00! Šeit aizpildāmā anketa - PIETEIKUMA ANKETA.

Lasīt vairāk ...
Atlasīti studentu mākslas darbi izstādei „PAGALMS“ (2 komentāri)
Oktobra beigās mākslas zinātnieku 4. kursa studenti uzrunāja māksliniekus dalībai izstādē „Pagalms“, kura norisināsies LMA izstāžu zālē „Aula“ un tās atklāšana paredzēta 2018. gada 11. janvārī. 
Lasīt vairāk ...
Klajā nācis LMA Mākslas vēstures institūta žurnāla “Mākslas Vēsture un Teorija” 20. numurs. (2 komentāri)
Jaunā numura saturā – "Viduslaiku miniatūra "Krustā sistais ar Mariju un Jāni" no "Missale Rigense"" (Elita Grosmane), "Pirmie Latvijas senatnes un mitoloģijas attēlojumi mākslinieku darbos un to saikne ar arheoloģisko materiālu" (Anda Bērziņa), "The World of Erich von Campenhausen. Part I" (Džeremijs Hovards / Jeremy Howard), "Austrumu motīvi Jūlija Straumes daiļradē" (Imants Ļaviņš), "Veselības pils. Tērvetes sanatorijas būvvēsture, arhitektūra un dizains" (Karīna Horsta), nesenās Jaņa Rozentāla un Romana Sutas lielizstādes kuratoru atskatos (Aija Brasliņa un Inese Baranovska), recenzijas par Mārtiņa Mintaura grāmatu "Arhitektūras mantojuma aizsardzības vēsture Latvijā" (Anna Libere) un katalogu "Uz lielās dzīves trases. 20. gadsimta 60. gadu grafiskā valoda Latvijā" (Anete Piņķe), ieskats starptautiskā pētniecības projektā par viduslaiku Livonijas arhitektūru (Agnese Bergholde) un hronika (Kristiāna Ābele). Galvenā redaktore – Elita Grosmane, literārā redaktore un korektore – Karīna Horsta, māksliniece – Ieva Vīriņa. Izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. 
Lasīt vairāk ...
Izstādes "Grafika" atklāšana M. Šagāla mākslas centrā Vitebskā, Baltkrievijā (7 komentāri)
Izstādē piedalās Grafikas apakšnozares studenti, absolventi un pasniedzēji: Elīna Brasliņa, Tatjana Kovardanova, Jeļena Petrova, Līga Kitchen, Henrihs Binans, Vivianna Maria Stanislavska, Linda Jākobsone, Dārta Stafecka, Igors Krilovs, Svens Neilands, Gvido Vizulis, Divi Melni Suņi, Agnese Uzule, Kalvis Kalniņš, Kristīna Lāce Raibarte ,Anna Zvaigzne, Sabine Vekmane, Paulis Liepa, Juris Petraškevičs, Valdis Villerušs, Guntars Sietins, Lāsma Pujāte-Stūre, Anatolijs Šandurovs, Vita Lēnerte

Uz plakāta:: Elīnas Brasliņas litogrāfija.

Lasīt vairāk ...
Tiks atklāta izstāde “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā” (2 komentāri)
No 2017. gada 15. decembra līdz 2018. gada 28. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) būs skatāma izstāde “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”.
Lasīt vairāk ...
Ķekavā būs apskatāma Metāla dizaina apakšnozares studentu izstāde (2 komentāri)
Metāla dizaina apakšnozares studenti Voldemārs Dzirkalis, Toms Vītols un Mārtiņš Skuja ielūdz uz "Lielā metāla" izstādi "BADA LAIKA MĀKSLA" atklāšanu 12. decembrī plkst. 17:30 Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē (Gaismas iela 17). Izstāde apsktāma līdz 26. janvārim.
8. decembrī norisināsies VI maģistrantu konference (2 komentāri)
2017. gada 8. decembrī notiks Latvijas Mākslas akadēmijas VI maģistrantu zinātniskā konference, kuru organizē LMA Mākslas zinātnes katedra. Konference norisināsies LMA 10. telpā no plkst. 10.00. Laipni aicināti visi interesenti! Ieeja bezmaksas.

Lasīt vairāk ...
Ojāra Vācieša muzejā būs apskatāma LMA studentu izstāde “STEREOTIPS” (3 komentāri)
Rūtas Briedes ilustrācijas kurss aicina Jūs piektdien, 2017. gada 8. decembrī plkst. 17.00 Ojāra Vācieša muzejā (O. Vācieša iela 19) uz Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstādes “STEREOTIPS” atklāšanu.
Lasīt vairāk ...
LMA profesori Ingūna un Holgers Eleri iegūst Izcilības balvu kultūrā 2017 (2 komentāri)
4. decembrī īpašā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” tika noskaidroti 2017. gada Izcilības balvas kultūrā laureāti – režisors Alvis Hermanis, dizaina birojs H2E (dizaineri, LMA profesori Holgers un Ingūna Eleri), kā arī vijolnieks Gidons Krēmers un kamerorķestris “Kremerata Baltica”. Katrs laureāts saņēma mākslinieka Kristapa Andersona veidotu balvu, kā arī naudas prēmiju 7000 eiro apmērā.
Lasīt vairāk ...
Iznākusi Dr.art. Elitas Grosmanes grāmata “Rīgas Doms gadsimtu gaitā” (2 komentāri)
Izdevniecība “Jumava” laidusi klajā Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta vadošās pētnieces, Dr. art., Elitas Grosmanes grāmatu “Rīgas Doms gadsimtu gaitā”. Doma pamatakmens likts 13. gadsimtā, bet būvniecības procesi veikti dažādos gadu simtos – publikācijā to atklāj grāmatas autore. Mūsdienās Doms pilda sakrālo pamatfunkciju, kā arī piemērojies kultūras mantojuma un augstvērtīgas mūzikas baudītājiem. 
Lasīt vairāk ...
Vērienīgākais mākslas notikums ‘’Jarmarka’’ šogad būs atvērts 8 dienas (6 komentāri)
No 20. decembra ikviens mākslas mīļotājs un svētku dāvanu meklētājs tiek aicināts uz jauno mākslinieku darbu izstādi, labdarības akciju un gadatirgu Jarmarka, kas jau 15. gadu notiks Latvijas Māksas akadēmijā (LMA). Ieeja izstādē bez maksas. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad Jarmarka strādās tikai astoņas dienas, līdz ar to organizatori interesentiem aicina ieplānot apmeklējumu savlaicīgi.
Lasīt vairāk ...
LKA un LMA veido kopprojektu – etīžu skati "MALKA" (4 komentāri)
Sestdien, 2017. gada 2. decembrī plkst. 12.00 LKA Teātra mājā "Zirgu pasts" (Dzirnavu ielā 46, Rīgā) notiks Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu etīžu skate MALKA. 
Lasīt vairāk ...
Tiek pagarināta pieteikšanās starptautiskā Erasmus+ studijām LMA partneraugstskolā Honkongā (1 komentāri)
Ir izsludināta pieteikšanās starptautiskā Erasmus+ studijām LMA partneraugstskolās 2017./2018. st.g. pavasara semestrī. Pieteikuma termiņš Honkongai tiek pagarināts līdz 30. novembrim! Nepalaidiet  garām šo lielisko iespēju!
Lasīt vairāk ...
Aicinājums uz Dr. habil. art. Ojāra Spārīša priekšlasījumu
Latviešu - vācbaltiešu centrs Domus Rigensis sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centru Letonikas lasījumu ciklā aicina uz Dr. habil. art. Ojāra Spārīša priekšlasījumu ‘’Ar vācu acīm ieraudzīti izšķirīgi mirkļi laikmetu griežos  - 1.pasaules kara, Latvijas valsts dibināšanas, boļševiku terora un Neatkarības cīņu gados’’. priekšlasījums notiks 30. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas lasītavā, 5.stāvā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā.
Latvijas Mākslinieku savienības galerijā tiks atklāta LMA Glezniecības apakšnozares studentes Anetes Kalniņas izstāde (2 komentāri)
Izstādes "Ainava-abstrakcija" atklāšana ar mākslinieces piedalīšanos notiks piektdien, 24.novembrī, plkst 18.00. Gleznās atkāpšanās no priekšmetiskās realitātes abstrakcijās ir līdzeklis dabas iekšējo noslēpumu sajūtu atvēršanai - lai ieskatītos tās dvēselē.

Lasīt vairāk ...
Sarunā „Dizains izglītībā” diskutēs par dizaina lomu dažādu nozaru izglītībā (2 komentāri)
Kādas ir izglītības attīstības tendences un izaicinājumi globālā mērogā, kā iekļaut dizaina kompetences dažādu nozaru izglītībā, ņemot vērā aktuālās darba tirgus prasības un sabiedrības attīstības virzienus? Uzzini, apmeklējot Kultūras ministrijas (KM) un partneru organizēto, trešo dizaina domāšanai veltītā sarunu cikla diskusiju – „Dizains izglītībā.” Pasākums 22. novembrī notiks Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunajā korpusā.
Lasīt vairāk ...
Festivāla “Staro Rīga” ietvaros galvaspilsētu izgaismoja arī LMA studenta veidots gaismas objekts (2 komentāri)
Gatavojoties Latvijas simtgadei, Saeima no 17. līdz 20. novembrim festivāla “Staro Rīga” ietvaros aicināja apmeklēt gaismas objektu “Brīvības zvaigznes” pie parlamenta, lai iejustos Brīvības pieminekļa tēlā. Gaismas objekta atklāšanā LMA pārstāvēja rektors prof. Kristaps Zariņš, profesors Aleksejs Naumovs, Modes mākslas apakšnozares lektore Santa Zariņa un pats gaismas objekta autors - LMA students Kristaps Andersons. Vairāk nekā trīs metrus augstais gaismas objekts veidots kā Brīvības pieminekļa tēla siluets, ļaujot apmeklētājiem uz mirkli tajā iejusties, un tapis, Saeimai sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju. 
Lasīt vairāk ...
Godina LMA Mākslas vēstures institūta pārstāvjus (2 komentāri)
15. novembrī svinīgā pasākumā Spīķeru koncertzālē LMA Mākslas zinātnes nodaļas emeritētais profesors un Mākslas vēstures institūta direktors Dr. habil. Eduards Kļaviņš saņēma LR Kultūras ministrijas atzinības rakstu par izciliem sasniegumiem Latvijas kultūras dzīvē, savukārt 18. novembrī Rīgas domes svinīgajā sēdē VEF Kultūras pilī LMA Mākslas vēstures institūta vadošā pētniece Dr. Anna Ancāne saņēma Rīgas domes atzinības rakstu par 17. gadsimta otrās puses Rīgas arhitektūras un pilsētbūvniecības pētījumiem un Rīgas vārda popularizēšanu pasaulē. No sirds sveicam un lepojamies!
Lasīt vairāk ...
MODES MANIFESTĀCIJA konkursa "Jaunais talants" Grand Prix iegūst LMA Modes mākslas apakšnozares studente Melānija Vilka (2 komentāri)
Vakar, 16.novembrī, uz Latvijas modes nedēļas MODES MANIFESTĀCIJA mēles manifestēja vienpadsmit daudzveidīgi Latvijas modes zīmoli. Tika paziņoti konkursa “Jaunais talants” Grand Prix un speciālo balvu ieguvēji. Šodien turpinās MODES MANIFESTĀCIJA satelīta pasākumi konceptaveikalā Taste Latvia, Hebe un Leny Tomy Factory.
Lasīt vairāk ...
Par Baltijas jaunās paaudzes labāko mākslinieku kļūst Katrīna Čemme (2 komentāri)
15. novembrī svinīgā ceremonijā Mākslas muzejā Rīgas Birža Latvijas māksliniece, LMA Vizuālās komunikācijas un Grafikas apakšnozaru diplomande Katrīna Čemme tika apbalvota kā 2017. gada Baltijas labākā jaunākās paaudzes māksliniece. Konkursa “Baltic Young Artist Award” uzvarētāju noteica starptautiska žūrija, izvērtējot 76 mākslinieku veikumu. 
Lasīt vairāk ...
Mākslinieka Kristapa Priedes izstāde “KRISTAPS PRIEDE: KODS” Cēsīs (2 komentāri)
No 9.novembra līdz 10.decembrim Cēsu Izstāžu namā skatāma mākslinieka Kristapa Priedes izstāde “KRISTAPS PRIEDE: KODS”.
Lasīt vairāk ...
Dace Melbārde pasniegs atzinības rakstus 20 izcilām kultūras personībām (2 komentāri)
Šodien, 15. novembrī, par izciliem sasniegumiem Latvijas kultūras dzīvē kultūras ministre Dace Melbārde pasniegs Ministru kabineta Atzinības rakstus un Kultūras ministrijas Atzinības rakstus 20 kultūras personībām.Tajā skaitā ir četri mākslas zinātnieki: Eduards Kļaviņš, Aija Nodieva, Laima Slava un Dace Čoldere.
Lasīt vairāk ...
Mūžībā devies LMA profesors Juris Gagainis (1 komentāri)
12. novembrī mūžībā devies Dizaina nodaļas Metāla dizaina apakšnozares dibinātājs, profesors, izcilais metālmākslinieks Juris Gagainis. Atvadīšanās notiks 20. novembrī Latvijas Mākslas akadēmijā no plkst. 10.00 līdz 11.30. Profesors tiks guldīts zemes klēpī Varakļānu novada Stirnienes kapos ap plkst. 15.00. Latvijas Mākslas akadēmijas kolektīva vārdā izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei, draugiem, kolēģiem un profesora studentiem! 
Pie parlamenta būs apskatāms LMA studenta veidots gaismas objekts (1 komentāri)
Gatavojoties Latvijas simtgadei, Saeima no 17. līdz 20. novembrim festivāla “Staro Rīga” ietvaros aicina apmeklēt gaismas objektu “Brīvības zvaigznes” pie parlamenta, lai iejustos Brīvības pieminekļa tēlā.
Lasīt vairāk ...
Liepājas muzejā atklās LMA asociētās profesores Gitas Straustiņas videoprojekciju izstādi “Ceļā uz mirkli apstājies” (1 komentāri)
Ceturtdien, 16. novembrī, plkst. 17, Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18 atklās mākslinieces un dizaineres Gitas Straustiņas videoprojekciju izstādi “Ceļā uz mirkli apstājies”. Izstādē varēs apskatīt mākslinieces veidotas videoprojekcijas, iegrimstot attēla un gaismas projekciju veidotā virtuālajā realitātē.
Lasīt vairāk ...
LU notiks LMA Mākslas zinātnes nodaļas docētājas Dr. Elitas Grosmanes publiskā lekcija "Mākslas lomas maiņa Lutera reformas ietekmē" (3 komentāri)
Trešdien, 2017. gada 15. novembrī, plkst. 18.00 LU Vēstures un filozofijas fakultātē Aspazijas bulvārī 5, 510. auditorijā, populārzinātnisko lekciju ciklā "Reformācijas 500. gadadienu atzīmējot: Reformācija un tās pēdas Latvijas vēsturē" notiks LMA Mākslas vēstures institūta vadošās pētnieces un Mākslas zinātnes nodaļas docētājas Dr. Elitas Grosmanes publiskā lekcija "Mākslas lomas maiņa Lutera reformas ietekmē". Aicināti visi interesenti.
Plašāka informācija par lekciju ciklu šeit.
Oktobrī LMA notika Starptautiskā Informācijas Dizaina institūta rīkotā XVII starptautiskā konference IIID VisionPlus Riga (2 komentāri)
26. un 27. oktobrī Latvijas Mākslas akadēmijā daudznacionālā, vairāk kā 20 valstu pārstāvju sastāvā, aizvadīta starptautiska informācijas dizainam un izglītībai veltīta konference, kā arī godalgoti informācijas dizaina balvas laureāti.
Lasīt vairāk ...
Parlamentā atzīmē pirmās Saeimas sanākšanas 95. gadadienu (3 komentāri)
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pauda gandarījumu, ka valsts svētku mēnesī pastāvīga vieta Saeimas Balsošanas zālē rasta gleznai "Tautas veidots Latvijas karogs", kuru pagājušā gada 18.novembrī, gaismas festivāla "Staro Rīga" ietvaros, īpašā mākslas performancē pie Saeimas nama veidoja mūsu valsts iedzīvotāji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Latvijas ļaudis ielikuši savas domas, cerības un enerģiju, tāpēc tā ir patiesi simboliska, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja. Gleznas atklāšanā piedalījās LMA pārstāvji – Glezniecības apakšnozares maģistrante Kristīne Kutepova, rektors prof. Kristaps Zariņš, profesors Aleksejs Naumovs un doktorantūras studente Anete Agneta Krišjanova.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas administrācija
Notiks Hildas Vīkas 120 jubilejai veltīta konference (1 komentāri)
Atzīmējot Hildas Vīkas 120 jubileju, 2017. gada 9. un 10. novembrī Rīgā (Eiropas Savienības māja, Sarunu istaba, Aspazijas bulvārī 28) un Dobelē (Dobeles novadpētniecības muzejs, Brīvības ielā 7) notiks starpdisciplināra zinātniska konference “Hildai Vīkai 120. “No visa bēgu un pēc visa ilgojos”.”
Lasīt vairāk ...
Ogrē notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un Ogres Mākslas skolas audzēkņu kopdarbu izstāde ‘’Sapnis’’ (1 komentāri)
No 6. līdz 18. novembrim Ogres Mākslas skolas izstāžu zālē būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un Ogres Mākslas skolas audzēkņu kopdarbu izstāde ‘’Sapnis’’. No 9. līdz 15. oktobrim RADI radošās darbības nedēļas ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas apakšnozares maģistrantūras studenti sadarbībā ar Ogres Mākslas skolas pedagogiem un audzēkņiem attīstīja kopīgu konceptu, kas veltīts Latvijas 99. gadadienai. Griba kopā strādāt, radīt un rādīt. Darbu veidošanas process noritēja kā nozīmīga, savstarpēja pieredzes un ideju apmaiņa dažādu paaudžu mākslinieku starpā.

Lasīt vairāk ...
Goethe-Institut Riga būs apskatāma LMA studentes Alvīnes Bautras personālizstāde (1 komentāri)
Izstādes "Cilvēciski radījumi" atklāšana Goethe-Institut Riga ar mākslinieces piedalīšanos notiks trešdien, 8. novembrī, plkst. 18:30. Tā būs apskatāma līdz 16. decembrim.

Lasīt vairāk ...
Izdota mākslas zinātnieku Kristīnes Čakstiņas un Riharda Pētersona grāmata "Piemiņas vietu ceļvedis pa Rīgu un Rīgas apkārtni. Latvija un tās iedzīvotāji cīņā par savu valsti un pretestība okupācijas varām, 1918 – 1991” (1 komentāri)
Ceļvedī iespējams iepazīties ar pieminekļiem, kas stāsta par Latvijas valsts tapšanu 1918. gadā un turpmāko Latvijas politisko situāciju līdz 1991. gadam. Pētījuma autori pievērsuši īpašu uzmanību ne tikai pieminekļu idejiskajai nozīmei, bet arī mākslinieciskajām kvalitātēm. Teksts lasāms kā latviski, tā arī angliski. Izdevumu papildina bagātīgs, līdz šim maz publicēts attēlu klāsts un kartes.
Lasīt vairāk ...
LMA būs apskatāma diplomandu izstāde „Virsmas blīvums” (1 komentāri)
No 2. līdz 25. novembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs apskatāma maģistra programmas diplomandu izstāde „Virsmas blīvums”, kas jau astoto gadu notiks ar "ABLV Charitable Foundation" atbalstu. Visi interesenti laipni gaidīti izstādes atklāšanā, kas notiks 1. novembrī plkst. 18.00! 
Lasīt vairāk ...
Jehuditas Sasportasas un Helmuta Caunes publiskā saruna par mākslas un dabas pretnostatījumu cilvēka domāšanā (13 komentāri)
Arterritoy.com piedāvātā Izraēlas laikmetīgās mākslas izstāde "Sapņi un drāmas" ir skatāma vēl tikai sešas dienas un tās izskaņā - sestdien, 4. novembrī plkst.12.00 topošajā mākslas centrā Zuzeum, Lāčplēša ielā 101 interesenti aicināti uz publisku sarunu starp Jehuditu Sasportasu un arterritory.com redaktiru Helmutu Cauni par mākslas un dabas pretnostatījumu cilvēka domāšanā.
Lasīt vairāk ...
LMA Tekstilmākslas apakšnozares studente Santa Leimane devusies industriālajā praksē uz Itāliju (1 komentāri)
Projekts "comOn" projekts ir radies pirms 10 gadiem un tas apvieno vairākus tekstila dizaina uzņēmumus Ziemeļitālijā, kuros katru gadu 15 jauniem tekstildizaineriem tiek dota iespēja iziet 6 nedēļu praksi kādā no kompānijām. Šis projekts izveidots, lai sekmētu "radošu ideju" izplatīšanos, ne tikai apvienojot labākos talantus ar uzņēmumiem, bet arī lai veicinātu mijiedarbību starp dažādiem uzņēmumiem, universitātēm, skolām, jaunajiem studentiem un profesionāļiem. Vairāk informācijas par projektu un tā interniem šeit.
Lasīt vairāk ...
"Galerija Daugava" būs apskatāma LMA pasniedzēja Andra Eglīša personālizstāde „KAUT KUR TEPAT” (1 komentāri)
Andris Eglītis, kurš aktīvi darbojas daudzās un dažādās mākslas jomās, joprojām glezno. Viņa  izstāde „Kaut kur tepat„ ir gaidīts notikums tiem, kas grib baudīt to, ko sniedz viņa glezniecība. Sakņu un plastmasu „tēma„ aizsākās jau pirms gada un norādīja par mākslinieka atrašanās vietu zonā starp abstrakto un reālismu. Tieši ar šiem darbiem Andris Eglīts bija ielūgts rīkot personālizstādi Maskavā Vinnij zavod Pop-off galerijā. Rīgā šie viņa darbi nav redzēti. Bet, vasara “Drustos” atkal  rosināja pievērsties „dubļu glezniecībai”. Neskatoties uz  ši materiāla brutalitāti, Andra Eglīša izpildījumā, tas spēj pārsteigt ar tonalitātes smalkumu. Un tad vēl gaisma, kas Eglīša darbos ikreiz ir ienesusi ceturto dimensiju. Izstāde apskatāma no šī gada  24.oktobra līdz 2.decembrim Ausekļa ielā 1, Rīgā. Informāciju sagatavoja: Galerija Daugava.
Foto: Seminārs "Human to Human. Design, Communication and Paper" (5 komentāri)
Sarunu pēcpusdienā LMA 26. oktobrī vairāki nozares eksperti runāja par to, cik viegli vai grūti būt soli priekšā un nekļūdīties. Par to, kā un kur rast iedvesmu. Par vēstījumiem, kurus uzticam papīram. Un par gandarījumu un laimi darīt darbu, ko mīli.

Lasīt vairāk ...
Jelgavā būs apskatāma LMA profesora Valda Villeruša asamblāžu izstāde (1 komentāri)
Trešdien, 1.novembrī, pulksten 16 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiks atklāta mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Valda Villeruša izstāde “Skaidra forma. Asamblāža un grafika”, kurā varēs iepazīties ar neparasto asamblāžas tehniku, kā arī tikties ar izstādes autoru, kuram šī būs pirmā personālizstāde Jelgavā.
Lasīt vairāk ...
LMA mācībspēki piedalījās 2. starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Kultūra un māksla: pētniecība un menedžments” (2 komentāri)
LMA Mākslas zinātnes katedras vadītāja, Mākslas vēstures un teorijas apakšnozares profesore dr.art. Silvija Grosa, docente mg.art. Aiga Dzalbe un  dr.art. Inese Sirica no 19. līdz 20. oktobrim piedalījās starptautiskā konferencē Batumi Valsts mākslas universitātē (Gruzijā). 
Lasīt vairāk ...
LMA mācībspēki pasniedz meistarklases Viļņas Mākslas akadēmijā (2 komentāri)
LMA Stikla mākslas apakšnozares docente Sandra Utāne un Scenogrāfijas apakšnozares docents Viktors Jansons no 16. līdz 21. oktobrim devās radošā braucienā uz Viļņas akadēmijas Stikla mākslas nodaļu, kurā novadīja meistarklasi bakalaura un maģistra programmu studentiem. 
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmija izsludina konkursu uz vakanto amatu – vadošais pētnieks (uz projekta laiku) (2 komentāri)
Prasības pretendentiem/-ēm:
• doktora grāds mākslas nozarē un atbilstība pēcdoktorantūras pētnieka statusam saskaņā ar Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.2. pasākuma "Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts" pētniecības pieteikumu atlases noteikumiem;

Lasīt vairāk ...
Aicinājums pieteikties jaunuzņēmumu nometnei Rīga-Kembridža 2017/2018 (2 komentāri)
Šā gada rudenī un ziemā Latvijas studentu un jauno uzņēmēju izaugsmei plānojam organizēt trešo jaunuzņēmumu nometni Rīga-Kembridža. Nometne ir intensīva uzņēmējdarbības prasmju trenēšana pieredzējušu pasniedzēju un mentoru pārraudzībā. Pēc sagatavošanās posma pusotra mēneša garumā Latvijā vairāk kā 20 studenti, jaunie uzņēmēji, kā arī viņu mentori pavadīs nedēļu vienā no attīstītākajiem inovāciju reģioniem pasaulē – Lielbritānijas pilsētā Kembridžā. Nometnes laikā dalībnieki strādā komandās pie savu biznesa ideju izstrādes, uzlabo zināšanas par visdažādākajiem uzņēmējdarbības aspektiem, gūst jaunu pieredzi tiekoties ar uzņēmējiem un mentoriem. Ieguvumi no dalības programmā ir daudzšķautņaini, kur visbiežāk tiek izcelti iedrošinājums uzdrīkstēties un pārliecība par savām spējām. Kembridžā nedēļas nodarbību programmu organizē mūsu ilggadējais partneris un jauno cilvēku uzņēmējdarbības iedrošināšanas čempions profesors Alans Barels (http://www.alanbarrell.com/).


Lasīt vairāk ...
Profesora Andra Rubeņa grāmatu izstāde Latvijas Mākslas akadēmijas Bibliotēkā (1 komentāri)
No 10. oktobra līdz 20. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas Bibliotēkā apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Dr. phil. Andra Rubeņa (08.04.1951 – 03.10.2017) grāmatu un monogrāfiju izstāde.
Lasīt vairāk ...
Rīgas Ziemassvētku egļu ceļš iekļuvis Japānas tūristu ceļvedī (1 komentāri)
Rīgā notiekošais vides objektu festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš" tiks iekļauts izdevuma "Skyward" tūristu apskates objektu sadaļā "World Topics" kā viens no savdabīgākajiem tūristu apskates vērtiem pasākumiem Eiropā, informēja izdevuma žurnālists Hideko Kavači (Hideko Kawachi).
Lasīt vairāk ...
Bauskā būs skatāma Tekstilmākslas apakšnozares studentu darbu izstāde “TUMULTS – satraukuma vibrācijas” (3 komentāri)
No 2017. gada 5. līdz 31. oktobrim Bauskas muzeja izstāžu zālē būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas, Tekstilmākslas apakšnozares studentu darbu izstāde “TUMULTS – satraukuma vibrācijas”. Jaunie, topošie mākslinieki veidojuši darbus, kuros pievērsušies dažādām sev un sabiedrībai aktuālām tēmām.
Lasīt vairāk ...
Līdz 6. oktobrim LMA bibliotēkā pagarināta izstāde "Eduards Kļaviņš. Grāmatas un raksti" (1 komentāri)
Līdz 2017. gada 29. septembrim LMA bibliotēkā no plkst. 10.00 līdz 18.00 vēl skatāma publikāciju izstāde "Eduards Kļaviņš. Grāmatas un raksti" par godu mākslas zinātnieka, profesora, habilitētā mākslas zinātnes doktora un LMA Mākslas vēstures institūta direktora astoņdesmit mūža gadu jubilejai. Jau piecdesmit pieci no šiem gadiem ir aizritējuši darbā Mākslas akadēmijā, kur Eduards Kļaviņš sāka strādāt pēc Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijas I. Repina Glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta pabeigšanas, kļūdams par intelektuālu autoritāti turpmākajām Latvijas mākslinieku un mākslas zinātnieku paaudzēm. Pašlaik profesora vadībā top nākamie "Latvijas mākslas vēstures" sējumi. 
Ināras Teterevas stipendijas mākslā iegūst Krišjānis Elviks, Jānis Krauklis un Laura Veļa (2 komentāri)
Jau sesto reizi pēc kārtas Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentiem tika piešķirtas „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā”. Bakalaura programmā stipendiju ieguva LMA Audio-vizuālās mediju mākslas nodaļas Scenogrāfijas apakšnozares 3. kursa students Krišjānis Elviks, savukārt maģistra programmā LMA Audio-vizuālās mediju mākslas nodaļas, Vizuālās komunikācijas apakšnozares 1. kursa students Jānis Krauklis un LMA Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares 1. kursa studente Laura Veļa. 
Lasīt vairāk ...
Aleksejs Naumovs saņem Borisa un Ināras Teterevu īpašo apbalvojumu (1 komentāri)
Otrdien, 3. oktobrī, no mecenātes Ināras Teterevas rokām profesors Aleksejs Naumovs saņēma īpašo apbalvojumu – Borisa un Ināras Teterevu fonda Goda zīmi. Tā piešķirta profesoram par ilggadēju ieguldījumu unikālas mākslas izglītības veidošanā, atvērtību un atbalstu studentiem un sadarbības partneriem, kā arī nenogurstošu darbu globālajā mākslas un izglītības vidē ar mērķi paplašināt studentu un pasniedzēju zināšanas.
Lasīt vairāk ...
Atvadīšanās no LMA akadēmijas profesora Andra Rubeņa notiks 7. oktobrī (2 komentāri)
Andris Rubenis
08.04.1951. – 03.10.2017.

3. oktobra naktī 66 gadu vecumā miris Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, filozofijas doktors un virknes grāmatu par filozofiju, Eiropas kultūras vēsturi un mākslas vēsturi autors Andris Rubenis.

Andris Rubenis bija ilggadējs Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas Humanitāro zinātņu katedras vadītājs, kurš ar savām grāmatām un pasniedzēja darbu vairāk nekā 40 gadu garumā sekmēja humanitārās izglītības latviešu valodā attīstību. Līdztekus enciklopēdiskām zināšanām viņam piemita arī lielisks stāstnieka talants, spēja aizraut un ieinteresēt studentus daudzās augstskolās un profesionāļus dažādās jomās.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmija aicina pieteikties modeļus (1 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmija līdz 13. oktobrim aicina pieteikties modeļus. Modeļu darba uzdevums ir pozēt portreta un figūras studijām gleznošanas, zīmēšanas un kompozīcijas studiju kursos. Pieteikties iespējams zvanot Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras izglītības metodiķei Annai Rubenei-Zīderei uz tel. 26719487. 
Pasniegs mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā (1 komentāri)
Otrdien, 3. oktobrī, plkst. 13:45 Latvijas Mākslas akadēmijas aulā pasniegs “Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā”. Tās pasniegs LMA rektors prof. Kristaps Zariņš, mecenāte Ināra Tetereva un LMA mācībspēki.
Lasīt vairāk ...
Foto: LMA studentu veidotās izstādes "Bez vārdiem" atklāšana (1 komentāri)
No 28. septembra Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra un bakalaura programmu studenti no Glezniecības apakšnozares - Ansis Rozentāls, Kristaps Priede un Reinis Bērziņš, Keramikas apakšnozares - Kristīne Nuķe Panteļejeva un Scenogrāfijas apakšnozares - Ilmārs Šterns, aicina ikvienu interesentu uz izstādi „Bez vārdiem”. Izstāde apskatāma līdz 21. oktobrim LMA 1. stāva izstāžu zālē.
Lasīt vairāk ...
LMA bibliotēkā aplūkojama izstāde "Eduards Kļaviņš. Grāmatas un raksti" (1 komentāri)
Līdz 2017. gada 29. septembrim LMA bibliotēkā no plkst. 10.00 līdz 18.00 vēl skatāma publikāciju izstāde "Eduards Kļaviņš. Grāmatas un raksti" par godu mākslas zinātnieka, profesora, habilitētā mākslas zinātnes doktora un LMA Mākslas vēstures institūta direktora astoņdesmit mūža gadu jubilejai. Jau piecdesmit pieci no šiem gadiem ir aizritējuši darbā Mākslas akadēmijā, kur Eduards Kļaviņš sāka strādāt pēc Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijas I. Repina Glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta pabeigšanas, kļūdams par intelektuālu autoritāti turpmākajām Latvijas mākslinieku un mākslas zinātnieku paaudzēm. Pašlaik profesora vadībā top nākamie "Latvijas mākslas vēstures" sējumi. Daudz laimes jubilāram! Tā turpināt!
Lasīt vairāk ...
LMA notiks mākslinieces un pētnieces Klēras Elio lekcija (1 komentāri)
Māksliniece un pētniece Klēra Elio (Claire Eliot) dalīsies savā pieredzē darbā ar interaktīvajiem tekstilizstrādājumiem un savā aizrautībā pret modi un jaunajām tehnoloģijām. Zināšanas abās šķietami nesavienojamās sfērās māksliniecei ļauj izcelt un aplūkot negaidītus abu jomu saskarsmes punktus.
Lasīt vairāk ...
LMA būs apskatāma studentu veidota izstāde "Bez vārdiem" (1 komentāri)
No 28. septembra Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) maģistra un bakalaura programmu studenti no Glezniecības apakšnozares - Ansis Rozentāls, Kristaps Priede un Reinis Bērziņš, Keramikas apakšnozares - Kristīne Nuķe Panteļejeva un Scenogrāfijas apakšnozares - Ilmārs Šterns, aicina ikvienu interesentu uz izstādi „Bez vārdiem”.  Izstāde apskatāma līdz 21. oktobrim LMA 1. stāva izstāžu zālē.
Lasīt vairāk ...
LMA paraksta līgumu par pirmā pēcdoktorantūras pētījuma izstrādi (1 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmija ir parakstījusi līgumu par pirmā pēcdoktorantūras pētījuma izstrādi Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” (PostDoc) ietvaros.
Lasīt vairāk ...
Aicinājums uz Roja Branda lekciju "Neharmoniskā harmonija: Māksla konfliktu laikā" (1 komentāri)
Lekcija NEHARMONISKĀ HARMONIJA: MĀKSLA KONFLIKTU LAIKĀ (izstādes “Sapņi un drāmas. Mūsdienu Izraēlas enerģija” kontekstā) notiks 6. oktobrī plkst.11:00 Latvijas Mākslas akadēmijas K2 auditorijā.

Lasīt vairāk ...
LMA paraksta līgumu par pirmā pēcdoktorantūras pētījuma izstrādi (2 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmija ir parakstījusi līgumu par pirmā pēcdoktorantūras pētījuma izstrādi Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” (PostDoc) ietvaros.
Lasīt vairāk ...
Izsludināta konkursa izstāde "Jā/NeATKARĪBA-2017" (1 komentāri)
Sveicot Latviju dzimšanas dienā, Jūrmalas kultūras centra Mākslinieku nams un biedrība Rad-Dar jau sesto gadu pēc kārtas aicina māksliniekus piedalīties konkursa izstādē ar laikmetīgiem un sociāli aktīvi ievirzītiem mākslas darbiem par Latvijas neatkarības tēmu. 

Konkursa dalībnieku apbalvošanai paredzētais balvu fonds:
Galvenā balva – EUR 700;
Veicināšanas balva – EUR 400;
Veicināšanas balva – EUR 400;
Skatītāju balva – EUR 300.

Lasīt vairāk ...
Poznaņā notikusi trešā projekta BaltSe@nioR radošā darbnīca (2 komentāri)
No 11. līdz 15. septembrim Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa jau trešo reizi piedalījās Baltijas jūras reģiona Interreg programmas projekta BaltSe@nioR radošajās darbnīcās, kuras šogad organizēja Poznaņas Dabaszinātņu Universitāte (Poznan University of Life Sciences). 
Lasīt vairāk ...
Foto: Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu sezona atklāta ar izstādi "PRINTED MATTER" (2 komentāri)
No šī gada 15. septembra līdz 14. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā ir apskatāma Katovices (Polija) Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu un pasniedzēju darbu izstāde "PRINTED MATTER". Katovices Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu un pasniedzēju darbu izstādē aplūkojami vairāk kā 40 darbi, kuri ir veidoti dažādās grafikas tehnikās, tādās kā linogriezums, oforts, litogrāfija, digitāldruka, sietspiede, kologrāfija, ofsets un fotopolimērs. Vairāk informācijas šeit.

Lasīt vairāk ...
Ir izsludināta pieteikšanās Erasmus+ stipendijām docēšanai un pieredzes apmaiņai (2 komentāri)
Stipendiju konkursā var pieteikt mobilitātes, kuras nav ilgākas par 5 dienām un notiek laika posmā no š.g. 1. oktobra līdz nākamā gada 30. septembrim. Šī gada jaunums ir pieteikšanās online, kura būs pieejama līdz 25. septembra plkst. 10.00! Šeit aizpildāmā anketa -  pieteikuma anketa.

Lasīt vairāk ...
Ādažu Kultūras centrā būs apskatāma LMA Stikla mākslas apakšnozares profesores Ingunas Auderes personālizstāde “Pāri” (3 komentāri)
No 27.09. – 31.10.2017. Ādažu Kultūras centrā Gaujas ielā 33A būs apskatāma stikla mākslinieces Ingunas Auderes izstāde „Pāri”.
Lasīt vairāk ...
LMA rektoru mija (2 komentāri)
12. septembrī LMA ar saukli “Rektoru mija” notika slepena ballīte, par kuru informācija bija pieejama visiem, izņemot tās galvenos varoņus. Paldies par lielo darbu Akadēmijas labā bijušajam rektoram Aleksejam Naumovam, kā arī veiksmi un izturību Kristapam Zariņam jaunā rektora amatā! No 13. septembra jaunajā rektorāta sastāvā ir rektors Kristaps Zariņš, prorektors administratīvajā un radošajā darbā darbā asoc. prof. Andris Vītoliņš un prorektors studiju un zinātniskajā darbā prof. Andris Teikmanis. Kontaktinformācija šeit.
Lasīt vairāk ...
Vidzemes koncertzāles "Cēsis" mākslas galerijā "Insignia" tiks atklāta gleznotāja, LMA prorektora Andra Vītoliņa izstāde (2 komentāri)
No 16. septembra līdz 12. novembrim būs apskatāma spilgta un vērienīga gleznotāja Andra Vītoliņa darbu izstāde. Viņa glezniecības stilistika atbilst pasaules uztveres kodiem, kas raksturīgi dinamiskajam 21. gadsimtam. Tā ir dekoratīvi spilgta un suģestējoša. Mākslinieks atrod iedvesmu, vērojot un vērtējot nesenās pagātnes kultūrslāņu atstāto mantojumu: padomju laiku blokmāju banālos ritmus, dārza mājiņu ļodzīgos stāvus, pamesto fabriku korpusu dinamiku. Mākslinieks liek mums kritiski pārvērtēt ierastos priekšstatus par skaistumu un harmoniju.
Lasīt vairāk ...
Kalnciema ielā tiks atklāta LMA Glezniecības apakšnozares studentes Ellas Mežules personālizstāde (3 komentāri)
Māksliniece glezniecībā un ilustrācijā apzināti izmanto dažādas neirastas kompozīcijas un tehniskus risinājumus, panākot maģiskā reālisma sajūtu un mainot telpas/vides noskaņu, ļaujot skatītājam nojaust realitātes iluzioro dabu. Savā radošajā darbībā un dzīvē lielu atbalstu rod dažāda veida filozofiskās idejās. Viena no spēcīgākajām un nesenākajām ietekmēm ir fenomenoloģija, kas ietekmējusi šajā izstādē redzamo darbu rašanos. Šī sērija ir stāsts par cilvēka esību, tās mainību un nebeidzamo procesveida uzbūvi. Apzināti attēlotā butaforiskā vide balansē uz robežas starp ikdienu un parādību/ uzplaiksnījumu - kā simbolu brīvās gribas un izvēles svaram. Vieglums, kas jaušams gleznās- stāsta par to, ka svars meklējams aiz formas. Izstāde apskatāma no 8. septembra līdz 26. septembrim. 
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu sezona tiks atklāta ar izstādi "PRINTED MATTER" (2 komentāri)
No šī gada 15. septembra Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs apskatāma Katovices (Polija) Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu un pasniedzēju darbu izstāde "PRINTED MATTER". Visi interesenti laipni aicināti uz izstādes atklāšanu 14. septembrī plkst. 18.00. 
Lasīt vairāk ...
LMA Tēlniecības katedras vadītāja Bruno Strautiņa tēlniecības darbu izstāde “Tornis 25” (1 komentāri)
Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 31. augusta līdz 31. oktobrim pirmo reizi būs skatāma tēlniecības darbu izstāde “Tornis 25”, ļaujot ielūkoties Bruno Strautiņa daudzpusīgajā daiļradē.
Lasīt vairāk ...
Helēnas Demakovas atklātās lekcijas LMA studentiem un interesentiem (1 komentāri)
Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības ietvaros ar Latvijas Mākslas akadēmiju 7. un 14. septembrī notiek Helēnas Demakovas publiskās lekcijas. Abas lekcijas domātas gan studentiem, gan plašam klausītāju lokam.


Lasīt vairāk ...
Nākamnedēļ darba vizītē Latvijā ierodas Pasaules Bankas eksperti (0 komentāri)
Nākamnedēļ, no 4. līdz 8. septembrim, Latvijā kārtējā darba vizītē ieradīsies Starptautiskās Rekonstrukcijas un attīstības bankas eksperti, lai pētītu cilvēkresursu politiku sešās valsts augstskolās. Izpētes rezultātā tiks sagatavots augstskolu akadēmiskā personāla atlases, atalgošanas un attīstības procesu stipro un vājo pušu izvērtējums.
Lasīt vairāk ...
Paralēli. Vija Zariņa un Kaspars Zariņš. 2 personālizstādes (1 komentāri)
No 2017. gada 6. septembra līdz 29. oktobrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1) būs skatāmas divas personālizstādes – Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa projekts “Paralēli”. Atklāšana otrdien, plkst. 17.00! Laipni aicināti!
Lasīt vairāk ...
Valdība apstiprina amatā jauno Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru (1 komentāri)
Š.g. 16. augusta sēdē valdība Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā apstiprināja līdzšinējo prorektoru Kristapu Zariņu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektora amatā – profesoru Guntaru Prāni.
Lasīt vairāk ...
Vienu no biennāles Marina'2017 glezniecības konkursa izstādes balvām iegūst LMA studente Anete Kalniņa (1 komentāri)
Jūrmalas pilsētas muzejā notikusi biennāles "Marina'2017" starptautiskās jūras tematikai veltītās glezniecības konkursa izstādes svinīga atklāšana un laureātu paziņošana. Galveno balvu profesionālu mākslinieku kategorijā saņēma Madara Neikena, bet kategorijā "Mākslas students" tika apbalvota LMA studente Anete Kalniņa par darbiem "OSTA" (65x65cm,a/e,2016) un "ZVEJNIEKA TĪKLS" (102x120cm,a/e,2017), viņai arī būs iespēja 2018. gadā sarīkot personālizstādi Jūrmalas pilsētas muzejā.
Lasīt vairāk ...
Cēsīs notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde "Netveramā robeža" (2 komentāri)
No 16. jūlija līdz 12. augustam Cēsu mākslas festivāla ietvaros koncertzālē "Cēsis" (Raunas ielā 12-1) būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) bakalaura un maģistra programmu absolventu diplomdarbu izstāde „Netveramā robeža”, kas tapusi pateicoties SEB bankas atbalstam. Visi laipni gaidīti uz izstādes atklāšanu 15. jūlijā plkst. 19.30.
Lasīt vairāk ...
Grāmatas "Krāsainās pasakas/ Colorful tales" atklāšanas svētki (1 komentāri)
5. jūlijā Vecrīgā, Imanta Ziedoņa "fonds Viegli", notika Imanta Ziedoņa grāmatas "Krāsainas pasakas" angļu valodas izdevuma "Colorful Tales" atvēršanas svētki. Līdz ar šo grāmatu aizsākas ceļš uz Latvijas 100. gades pasākumiem ārpus mūsu valsts robežām - gatavošanās Latvijas dalībai 2018. gada Londonas grāmatu izstādē. Grāmatas ilustrāciju autori ir LMA studenti, diplomandi un pasniedzēji - Dina Danosa, Laura Krūmiņa, Rebeka Lukošus, Anita Rupeika, Dārta Stafecka, Vivianna Maria Staņislavska, Lote Vilma Vītiņa, Zane Zlemeša, Elīna Ģibiete, Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš. Grāmatas dizaina autors ir LMA emeritus profesors Aivars Sprūdžs
Lasīt vairāk ...
Valmierā būs apskatāma LMA Tekstilmākslas katedras lektores Diānas Janušones izstāde "Nezināmie ļaudis" (1 komentāri)
7. jūlijā plkst. 16.00 Valmierā, Valmieras Muzeja izstāžu zālē, tiks atklāta Diānas Janušones personālizstāde "Nezināmie ļaudis". Tā norisināsināsies no 7. jūlijam līdz 2. augustam.

Lasīt vairāk ...
Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma LMA Tēlniecības apakšnozares pasniedzēju un studentu izstāde “Escultura” (1 komentāri)
No 7. jūlija līdz 30. jūlijam Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares pasniedzēju un studentu izstāde “Escultura”.
Lasīt vairāk ...
Informēs par uzņemšanu LIAA Radošo industriju inkubatorā (1 komentāri)
Ar trīs informatīvo pasākumu izziņošanu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā aicina biznesa ideju autorus un uzņēmējus radošajās industrijās pieteikties inkubācijas un pirmsinkubācijas atbalstam.
Lasīt vairāk ...
Mākslas akadēmijas rektora amatā ievēl Kristapu Zariņu (1 komentāri)
Šodien, 28. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.
Lasīt vairāk ...
Starptautiskais Porcelāna Apgleznošanas Simpozijs “KOPĀ 2017” - „TOGETHER 2017” (1 komentāri)
Latvijas Mākslas Akadēmija (LMA) sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību (LMS) jau kopš 2001.gada ikgadēji rīko starptautiskus mākslas simpozijus LMS mākslas un izglītības centrā – Zvārtavas pilī (www.zvartavaspils.lv). Kontakti, semināri, meistardarbnīcas un radošais darbs KOPĀ simpozija ietvaros aktivizē Latvijas mākslas integrācijas procesus pasaules mākslas apritē. Šovasar norisināsies:Starptautiskais Porcelāna Apgleznošanas Simpozijs “KOPĀ 2017” - „TOGETHER 2017”

Lasīt vairāk ...
LMA Satversmes sapulces dalībnieki tiek aicināti piedalīties jaunā LMA rektora vēlēšanās! (1 komentāri)
Aicinām Latvijas Mākslas akadēmijas Satversmes sapulces dalībniekus piedalīties Satversmes sapulces sēdē 2017. gada 28. jūnijā plkst. 13.00 LMA aulā. Darba kārtībā: LMA rektora vēlēšanas. Uz LMA rektora amatu pretendē LMA prorektori prof. Andris Teikmanis un prof. Kristaps Zariņš un Modes mākslas katedras vadītājs, prof. Aigars Bikše. Iepazīties ar rektora amata pretendentu CV, Mākslas akadēmijas attīstības vadības koncepciju piecu gadu periodā un Mākslas akadēmijas rektora amata kandidāta izvirzītāju sarakstu iespējams šeit. Savukārt ar LMA Satversmes sapulces sastāvu iespējams iepazīties šeit.
LMA studentu un viņu draugu izstāde "Mežonīga gumijas pīle"/"Wild rubber duck" (1 komentāri)
22. jūnijā D27 ēkā būs iespēja apskatīt izstādi, kuru veido jaunie mākslinieki no Austrijas, Beļģijas, Nīderlandes, Vācijas un Latvijas. Izstādes atklāšana 22. jūnijā  plkst. 19.00 Dzirnavu ielā 27.
Lasīt vairāk ...
LMA jūnija vidū notika radošā darbnīca "Informatīvais dizains industrijām" (1 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas īstenotā Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projekta Nr. R030 BaltSe@nioR (Inovatīvi risinājumi BJR uzņēmumu atbalstam produktu ražošanai senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai un drošības nodrošināšanai mājas apstākļos) ietvaros no 13. līdz 16. jūnijam LMA Dizaina nodaļā notika radošā darbnīca "Informatīvais dizains industrijām", kuru vadīja austriešu informācijas dizaina, dizaina domāšanas un dizaina menedžmenta eksperts Martins Foslaitners (Martin Foessleitner). Viņam asistēja un darbnīcu vadīt palīdzēja LMA Dizaina nodaļas asociētās profesores Inga Kundziņa un Barbara Ābele, kā arī docente Maija Rozenfelde.
Lasīt vairāk ...
Foto: DDD2017 "Dizaina komunikācijas pēcpusdiena" (1 komentāri)
5. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz 20.00 desmito Dizaina Diplomandu Dienas ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina Nodala aicināja apmeklēt „Dizaina komunikācijas pēcpusdienu”. Tajā ar vieslekcijām uzstājās Pratt Institute Grafiskā dizaina un iepakojuma dizaina nodaļas asociētais profesors Alekss Lībesgesells (Alex Liebergesell), austriešu informācijas dizaina, dizaina domāšanas un dizaina menedžmenta eksperts Martins Foslaitners (Martin Foessleitner), kā arī dramaturgs Lauris Gundars un IT uzņēmuma "Accenture Latvia" Mobilo lietotņu un Dizaina izstrādes grupas vadītājs Kaspars Auzarējs-Auzers. Tāpat desmit iepriekšējo gadu LMA Dizaina nodaļas absolventi dalījās ar saviem stāstiem „Dzīve pēc...”, savukārt bakalaura un maģistra studenti prezentēja interesentiem savus diplomdarbus. Vairāk informācijas šeit.
Lasīt vairāk ...
LMA Vides mākslas apakšnozares prakse Kandavā (1 komentāri)
No 6. līdz 14. jūnijam Kandavā norisinājās Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas 1. un 3.kursa studentu vasaras prakse, kurā piedalījās arī docente Baiba Bogdane un gleznotājs, emeritētais profesors Jānis Andris Osis.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmija ielūdz uz "Dizaina komunikācijas pēcpusdienu" (1 komentāri)
Šo ceturtdien, 15. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz 20.00 desmito Dizaina diplomandu dienu ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļa aicina apmeklēt „Dizaina komunikācijas pēcpusdienu”. Tajā ar vieslekcijām uzstāsies Pratt institūta Grafiskā dizaina un iepakojuma dizaina nodaļas asociētais profesors Alekss Lībesgesells (Alex Liebergesell), austriešu informācijas dizaina, dizaina domāšanas un dizaina menedžmenta eksperts Martins Foslaitners (Martin Foessleitner), kā arī dramaturgs Lauris Gundars un IT uzņēmuma "Accenture Latvia" Mobilo lietotņu un Dizaina izstrādes grupas vadītājs Kaspars Auzarējs-Auzers. Tāpat desmit iepriekšējo gadu LMA Dizaina nodaļas absolventi dalīsies ar saviem stāstiem „Dzīve pēc...”, savukārt bakalaura un maģistra studenti prezentēs interesentiem savus diplomdarbus.
Lasīt vairāk ...
LMA Zīmēšanas katedras asociētā profesore Dina Ābele ielūdz uz savu personālizstādi "SAUCIENS" (3 komentāri)
Katrā no mums dzīvo kaut kas neizteikts.
Dvēsele sauc pēc Dieva, sirds pēc mīlestības, miesa pēc siltuma. Reizēm kliedzam aizmiegot, reizēm pamostoties, turpat. Reizēm gribas kliegt jūras krastā, kalna galā, klajumā, rītausmā, lietū, vējā... Reizēm pilnā trolejbusā, bet bez skaņas.
Mazais sauc pēc lielā, sausums pēc valgmes, karstums pēc ēnas, svešais pēc pieņemšanas, tālums pēc mājām, vientulība pēc klātbūtnes, vājais pēc palīdzības, tukšums pēc gaismas utt.
Sauciens nemitīgi mūsos atjaunojas. Reizēm mūs pārsteidz.
Skaisti ir saucieni pilni mīlestības, pateicības un prieka!
Izstāde apskatāma līdz 26. jūnijam Modes un izklaides centrā "Rīga Plaza".
Starptautiska konference WE ARE MUSEUMS 2017 šogad norisinās arī Latvijas Mākslas akadēmijā (1 komentāri)
No 2017. gada 12. līdz 14. jūnijam Rīga kļūs par norises vietu starptautiskai muzeju nozares konferencei “We Are Museums 2017”. Forums pulcēs pasaules arēnas muzeju speciālistus, lai trīs dienas diskutētu par kultūras un inovāciju krustpunktiem un apmainītos pieredzē.
Lasīt vairāk ...
FOTO: Bakalaura programmas studentu diplomdarbu aizstāvēšana (2 komentāri)
No 2017. gada 29. maija līdz 2. jūnijam Mākslas akadēmijā norisinājās bakalaura programmas studentu diplomdarbu aizstāvēšana. Piedāvājam Zilgmas Prēdeles foto ieskatu procesā. 
Lasīt vairāk ...
Aicina pieteikties Baltijas Jaunā mākslinieka balvai (1 komentāri)
Otro gadu starptautiskā konkursā tiks noskaidrots labākais jaunais mākslinieks Baltijā. Apbalvojumam Baltijas Jaunā mākslinieka balva (Baltic Young Artist Award) var pieteikties šī gada Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmiju bakalaura un maģistra programmas absolventi glezniecībā, vizuālajā komunikācijā, tēlniecībā, grafikā u.c. tēlotājmākslas jomās, augšupielādējot savu noslēguma darbu platformā http://balticyoungartistaward.eu/en/home/ līdz 16. jūnijam!
Lasīt vairāk ...
Trīs mecenātes Ināras Teterevas stipendiātes ar izstādēm un modes skati noslēdz studijas LMA (1 komentāri)
„Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pilna laika studentus. Šogad LMA absolvē trīs stipendiātes - divas maģistra un viena bakalaura programmas studente: Laima Ūdre, Margrieta Dreiblate un Kristīne Kutepova. Viņas atzīmē studiju laikā paveikto ar personālizstādēm Rīgā un tērpu kolekciju ikgadējās LMA modes skates ietvaros.
Lasīt vairāk ...
Šogad LMA „Dizaina diplomandu dienas 2017” svinēs 10. gadadienu (1 komentāri)
2017. gada 1. jūnijā ar Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādi LMA 1. stāva izstāžu zālē tiks atklātas 10. jubilejas Dizaina diplomandu dienas (DDD). DDD programmu turpinās Modes mākslas apakšnozares studentu modes skate Ķīpsalas peldbaseinā, kā arī Komunikācijas pēcpusdiena, seminārs "Modes procesi" un modes skates kolekciju izstāde/ šovrūms LMA 2. korpusā. DDD izstādi un pasākumus laipni aicināts apmeklēt ikviens interesents!
Lasīt vairāk ...
LMA studenta Kristapa Priedes instalācija “KODS” Žaņa Lipkes memoriālā (1 komentāri)
5. –21. jūnijs, 2017.
Cilvēks ir pakļauts nemitīgam pārmaiņu procesam, un tā rezultātā rodas jautājums, cik daudz šajā procesā saglabājas no paša cilvēka? Instalācija “KODS” ir stāsts par atgriešanos pie dabas tad, kad ir ziemas nakts un mēness izgaismo debesis, mežus un zemi. Darbs atsaucas uz dabu kā vienīgo miera nesēju. Instalācija “KODS” ir kā apskaidrības nesējs, miera doks cilvēka garam, kas tiecas sniegt atbildes uz skatītāja izvirzītajiem jautājumiem. Tajā sintezējas luterāniskā vienkāršība un mākslinieka glezniecības estētika: darbā ievītie Ziemeļeiropas dabas un cilvēku mentālie kodi.
Lasīt vairāk ...
Rīgā jauns kultūras centrs Grata JJ un mākslas galerija Museum LV (1 komentāri)
Rīgā, pilsētas centrā, Andreja Pumpura ielā 2. šā gada 29. maijā  durvis vēris kultūras centrs “Grata JJ” .
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas studenti šonedēļ aicina uz kolekciju modes skati, showroom un atvērtajām lekcijām (1 komentāri)
Piektdien, 2. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes mākslas apakšnozares studenti aicina apmeklēt ikgadējo modes skati, kas šogad norisināsiem Ķīpsalas peldbaseinā. Pirmo gadu pasākuma programmu papildinās kolekciju showroom (šovrūmu) un seminārs “Modes procesi” 3. jūnijā, kurā atvērtās lekcijas sniegs arhitekte, Oslo Vesterdāles Mākslas komunikāciju un tehnoloģiju augstskolas profesore Vēsma Kontere McQuillan, kā arī Dānijas VIA Universitātes lektore Lene Pedersen. 
Lasīt vairāk ...
Vizuālās komunikācijas apakšnozares studentu izstāde VOYAGE OF DELIGHT (1 komentāri)
Voyage of Delight ir deviņpadsmit Vizuālās komunikācijas apakšnozares studentu darbu izstāde, kas tver tādas tēmas kā virtuālā realitāte, identitātes meklēšana, alter ego, pašportrets u. c. Caur dažādiem medijiem, kā objekts, instalācija, zīmējums, sietspiede, video un fotogrāfija, tiks reprezentēta postkonceptuālisma un postinterneta virzienu ietekme. Visi interesenti laipni lūgti uz izstādes atklāšanu rīt, 1. jūnijā, plkst. 17.00 Sporta ielā 2 (ieeja no Hanzas ielas).
Lasīt vairāk ...
Normunda Brasliņa fotoizstāde Jūra (10 komentāri)
No 24. maija „Vīna Studijā“ Rīgā, Stabu ielā, būs skatāma Normunda Brasliņa fotoizstāde „Jūra“. Mākslinieks atklāj izstādes koncepciju: “Jūra vienmēr ir mainīga un tai piemīt maģisks spēks. Jūra ir debess spogulis, ko ietekmē vējš un bezvējš, saule, gaisma un mākoņi. Visi Baltijas jūras kadri ir uzņemti Sārnatē. Kompozīciju ritmu veido viļņu kaligrāfija, apvāršņa līnija, ūdens un debesu proporcija. Jūras mainība katrai no tām piešķir savu neatkārtojamu noskaņu.”
Lasīt vairāk ...
LMA Keramikas nodaļā viesosies māksliniece no Portugāles
30. maijā, pl. 13.00 notiks Politechnical Institute of Leiria pasniedzējas Carla Maria d’Abreu Lobo Ferreira vieslekcija LMA Keramikas katedrā, kuras pamattēma ir "Flīžu dizains kā pilsētvides elements".
Programmā vēl:
- Perception as a key factor in tiles design;
- Urban Mapping and Spatial Orientation trough Colour, Light and Reflection of Ceramic Claddings;
- Dissemination of Portuguese tiles, as features of national identity, visual expression, and as a characterizing element of the urban fabric.
Aicināti visi interesenti!
LMA glezniecības nodaļas bakalaura darbu izstāde Kuldīgas Mākslas namā (4 komentāri)
No 2017. gada 3. jūnija līdz 2. jūlijam Kuldīgas Mākslas namā būs skatāmā Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas mākslinieku diplomdarbu izstāde.
Lasīt vairāk ...
LMA Stikla mākslas apakšnozares izstāde Alūksnes muzejā (1 komentāri)
Izstādes atklāšana 20. maijā plkst.19:00 Alūksnes muzeja apaļajā tornī (Pils iela 74, Alūksnē). Izstādē piedalās Dr.art. profesore Inguna Audere, docente Ilze Dūdiņa, docente Inita Ēmane, lektore Agnese Gedule, profesore Vineta Groza, docente Sandra Utāne. Grafiskais dizains - Marija Groza. Izstādes kuratore - Sandra Utāne.
Mūsdienu mākslas galerijā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas apakšnozares studentu darbu izstādi (1 komentāri)
Mūsdienu mākslas galerijā no 2. jūnija līdz 1. jūlijam būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Keramikas apakšnozares studentu darbu izstāde “Saskarsmes punktā”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar jaunajiem māksliniekiem notiks 2. jūnijā pl.18:00. 
Lasīt vairāk ...
LMA Tekstilmākslas katedra ielūdz uz bakalaura programmas studenšu diplomdarbu izstādes atklāšanu! (1 komentāri)
Ielūdzam Jūs uz Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras bakalaura programmas studenšu diplomdarbu izstādes atklāšanu šī gada 30. maijā pulksten 18.00 VEF teritorijā, Ūnijas ielā 8, korpuss 1 (norādes meklējas kartē plakātā). Izstāde apskatāma līdz 14. jūnijam no otrdienas līdz svētdienai laika posmā no 12.00 līdz 19.00.
Foto: Mākslas akadēmijas dienu izstādes atklāšana (2 komentāri)
No 2017. gada 10. līdz 25. maijam notiks Mākslas akadēmijas dienas. 10. maijā plkst. 14.00 tika atklāta studentu darbu izstāde, savukārt 16:00 sākās informatīvo pasākumu cikls, kas adresēts visiem interesentiem un jo īpaši tiem, kuri plāno studēt Latvijas Mākslas akadēmijā. Laipni aicināti! Vairāk par programmu šeit.
Lasīt vairāk ...
4. maija svinības Rēzeknē (1 komentāri)
Ceturtdien, 4.maijā, Latgales kongresa simtgades svinību noskaņās Rēzeknē notika jauniešu organizētas tematiskās orientēšanās sacensības un daudzveidīga kultūras programma. Papildus plašajai Latvijas valsts simtgades svinību atklāšanas un Latgales kongresa simtgades svinību programmai, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas jaunieši aicināja rēzekniešus un pilsētas viesus iesaistīties daudzveidīgās aktivitātēs, kas veicināja interesi par pilsētas un reģiona vēsturi, saistošā veidā atklāja vairāk par Latgalei un Latvijai nozīmīgām personām, kuras veicinājušas valstiskumu un valsts tapšanu, kā arī iepazīstināja ar jaunajiem talantiem mūzikā un mākslā.

Lasīt vairāk ...
LMA keramikas katedrā viesosies ASV mākslinieks Anthony Stellaccio (1 komentāri)
3 dienas no 10.05 - 12.05 LMA keramikas katedrā viesosies ASV mākslinieks Anthony Stellaccio pirmā tikšanās - vieslekcija. Trešdien, 10.maijā 13.00- 15.00 keramikas katedrā, savukārt pēc 14.00 būs iespēja pārvietoties uz 19. auditoriju. Vairāk informācijas par mākslinieku http://keramikazi.blogspot.com/.
Diplomdarbu vāki LMA (3 komentāri)
Diplomdarbu vāki ar skrūvēm (ērti salikt, nomainīt un papildināt mājas apstākļos).
Bakalaura (pelēks audums) un Maģistra (melns audums).
Aizpildi šo anketu: www.visidati.lv/aptauja/1279289480

Lasīt vairāk ...
Maijā notiks Mākslas akadēmijas dienas (1 komentāri)
No 2017. gada 10. līdz 25. maijam notiks Mākslas akadēmijas dienas. 10. maijā plkst. 14.00 tiks atklāta studentu darbu izstāde, savukārt 16:00 sāksies informatīvo pasākumu cikls, kas adresēts visiem interesentiem un jo īpaši tiem, kuri plāno studēt Latvijas Mākslas akadēmijā. Laipni aicināti!
Lasīt vairāk ...
Pie LNMM un LMA notiks vērienīgas 4. maija svinības (1 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studenti sadarbībā ar Valsts Kanceleju un Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteju ielūdz kopā nosvinēt Latvijas valsts simtgades atklāšanu ar īpašu pasākumu. Ikviens aicināts piedalīties radošās aktivitātēs pie LMA un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM): laikmetīgajās dejās, mākslas studentu performancēs, meistardarbnīcās, mākslas plenērā un dzejas lasījumos. 
Lasīt vairāk ...
Jaunieši aicina 4. maijā orientēšanās spēlē iepazīt vēsturiskās Latgales kongresa norises vietas Rēzeknē (1 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmija un Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteja aicina ceturtdien, 4. maijā, piedalīties tematiskās orientēšanās sacensībās un baudīt daudzveidīgu kultūras programmu Latgales kongresa simtgades svinību noskaņās Rēzeknē.
Lasīt vairāk ...
"SEB stipendija glezniecībā" piešķirta Kristapam Priedem (1 komentāri)
2017. gada 20. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) par darbu "UNIVERSUM" (2017) tika apbalvots "SEB stipendija glezniecībā – Hipotēze" konkursa uzvarētājs - Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras programmas 2. kursa students Kristaps Priede.
Lasīt vairāk ...
Izsludināta kandidātu pieteikšanās vēlēšanām uz Mākslas akadēmijas rektora amatu (1 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmija izsludina kandidātu pieteikšanos vēlēšanām uz rektora amatu. Vēlēšanas notiks 2017. gada 28. jūnijā.
Prasības: atbilstība Augstskolu likuma 17. panta 2. un 5. punktam, Izglītības likuma 50. pantam, Latvijas Mākslas akadēmijas Rektora vēlēšanu nolikumam.
Pretendentiem dokumenti jāiesniedz Latvijas Mākslas akadēmijas Personāldaļā (4. telpā) no 2017. gada 24. aprīļa līdz 10. maijam no plkst. 10:00 līdz 16:00.
Lasīt vairāk ...
Noskaidroti 10 LMA studenti, kuri radīs monumentālus glezniecības darbus uz Rīgas izglītības iestāžu fasādēm (2 komentāri)
2017. gadā Rīgā tiks īstenoti deviņi pirmsskolas un viens skolas fasādes apgleznojuma projekts. Sīvā konkursā tika nolemts, ka pirmsskolas fasādes šogad apgleznos Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti Kristīne Kutepova, Baiba Ābelīte, Miķelis Mūrnieks, Kaspars Iļjins, Ansis Rozentāls, Ella Mežule, Zahars Znaidjonovs, Jana Šandibina, savukārt skolas fasādi apgleznos Sabīne Ostrovska.
Lasīt vairāk ...
Aleksejs Naumovs viesojas Nacionālajā mākslas augstskolā “La Villa Arson” (1 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors prof. Aleksejs Naumovs no 11. līdz 15. aprīlim viesojās programmas Erasmus+ partneraugstskolā - Nacionālajā mākslas augstskolā “La Villa Arson” (École nationale supérieure d'art “La Villa Arson”) Nicā, Francijā. Vizītes laikā notika tikšanās ar prestižās augstskolas vadību un nostiprināta līdzšinējā sadarbība, apskatīti šogad tapušie maģistra programmas studentu diplomdarbi, kā arī gleznotājs turpināja mākslas projektu “World Cities. Live Paintings".
Lasīt vairāk ...
LMA notiks Starptautiskais Baltijas valstu studentu un pasniedzēju keramikas simpozijs (0 komentāri)
Vēsturiski keramikai visā Baltijas reģiona kultūrā ir īpaši dziļas un nozīmīgas saknes. Keramikas nodaļa ir viena no visilggadīkajām Latvijas Mākslas akadēmijas darbnīcām, tā veidota jau 1924. gadā. Toreiz keramikas apdedzināšanai izmantoja tikai malkas cepļus, tagad, pakļaujoties ugunsdzēsības normām pilsētas centrā, tie visi tika nomainīti pret elektriskajiem. Latvijas neatkarības atjaunošanas laikā LMA ir ieguvusi jaunu plenēru vietu, proti bijušā LMA Rektora, Profesora Jāņa Kugas māju Ikšķilē. Ar KKF un LMA atbalstu 2007.gadā tur tika uzbūvēts  keramikas malkas ceplis. Īpaša cepļa konstrukcija saucās Buro-Box, kas pārtapa arī par simpozija simbolisko nosaukumu. Malkas apdedzinājuma atklāta uguns piešķir keramikai īpašu šarmu, ar to var panākt interesantus efektus. Nav aizmirstas arī senās vietējās tradīcijas – otrs malkas ceplis ir paredzēts melnās, dūmotās keramikas apdedzināšanai.

Lasīt vairāk ...
Nacionālajā bibliotēkā atklās LMA prorektora prof. Kristapa Zariņa gleznu izstādi (0 komentāri)
Trešdien, 19. aprīlī, plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstāžu zālē (1. stāvā) tiks atklāta mākslinieka Kristapa Zariņa gleznu izstāde “Un atkal “ziedošu jaunavu pavēnī””. Izstāde apskatāma līdz 21. maijam LNB darba laikā. Ieeja bez maksas.
Lasīt vairāk ...
Saldus Mākslas skolā skatāma LMA Stikla mākslas apakšnozares studentu un pasniedzēju izstāde „Pieturzīme” (0 komentāri)
No 2017. gada 6. aprīļa līdz 9. jūnijam Saldus Mākslas skolas izstāžu zālē skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas apakšnozares studentu un pasniedzēju izstāde „Pieturzīme”.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Ausmas Šmites lekcija par seno grafikas tehniku izmantojums mūsdienu mākslā (0 komentāri)
Trešdien, 26. aprīlī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Virtakas klasē (1. stāvā) notiks Ausmas Šmites lekcija “Grafika: tagad un tūlīt”. Ieeja bez maksas.
Lasīt vairāk ...
LMA studenti un pasniedzēji tiek godināti grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele" (0 komentāri)
28. martā, svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika aizvadīta 24. pēc kārtas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" laureātu apbalvošana. Esam īpaši priecīgi par LMA asociētā profesora Kristiana Brektes un LMA maģistrantūras 2. kursa studentes Annijas Grosas iegūtajām godalgām.

Lasīt vairāk ...
Galerijā "Māksla XO" būs skatāma LMA prorektora Kristapa Zariņa personālizstāde "Privāti" (0 komentāri)
Savā jaunākajā izstādē „Privāti” gleznotājs Kristaps Zariņš turpina sevi meklēt jaunā tehnikā uz audekla ar krāsu zīmuļiem, atklājot savu privāto telpu – savu pagalmu un no apkārtējo acīm noslēpto dārzu. Izstāde apskatāma no 6. aprīļa līdz 3. maijam.
Lasīt vairāk ...
Foto: Konkursa "SEB stipendija glezniecībā" izstādes "Hipotēze" atklāšana (0 komentāri)
Līdz 20. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā ir skatāma konkursa "SEB stipendija glezniecībā" izstāde "Hipotēze", kurā aplūkojami konkursam iesniegtie studentu mākslas darbi. Konkursa darbus vērtēs žūrija, savukārt izstādes apmeklētāji līdz izstādes noslēguma dienai ir aicināti balsot par savu simpātiju. Izstādei noslēdzoties, 20. aprīlī plkst. 18.00 tiks apbalvots SEB stipendijas glezniecībā laureāts un skatītāju simpātijas balvas ieguvējs. Vairāk informācijas par izstādi šeit.
Lasīt vairāk ...
Foto: Izglītības iestāžu ēku fasāžu gleznojumu konkurss (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Rīgas domes Īpašuma departamentu organizē projektu – Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu ēku fasāžu gleznojumu un apdares izstrāde. Šodien notika konkursam pieteikto darbu vērtēšana. Vairāk informācijas par konkursu šeit.
Lasīt vairāk ...
Notiks dzejoļu grāmatas “Staigājošā kāja” atvēršanas svētki (0 komentāri)
Izdevniecībā “Pētergailis” iznākusi Leona Brieža dzejoļu grāmata bērniem  “Staigājošā kāja” ar mākslinieka Alekseja Naumova ilustrācijām. 31.martā plkst. 11.00 grāmatas atvēršanas svētkos Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā 7.stāvā piedalīsies autors L.Briedis, mākslinieks A.Naumovs, izdevniecības pārstāvji un Rīgas 6. vidusskolas 2., 3. klašu skolēni, būs iespēja aplūkot ilustrāciju izstādi un klausīties autora dzejas lasījumu un mākslinieka stāstījumu. 
Lasīt vairāk ...
Tiek izsludināts ERASMUS+ prakses stipendiju konkurss studentu praksēm 2017./2018. studiju gadā (0 komentāri)
Visa nepieciešamā informācija par prakses perioda norisi un pieteikuma sagatavošanu “Erasmus+” prakses stipendiju konkursam pieejama mājas lapas sadaļā “Studentu mobilitāte ārvalstīs” / “Erasmus+ prakse” - tur iespējams atrast prakses stipendiju konkursa nolikumu, pieteikuma anketu un prakses meklēšanas palīgrīkus. Pieteikumu iesūtīšanas termiņš – 2017. gada 31. maijs.

LMA notiks studentu izstāde "Hipotēze" (0 komentāri)
No 2017. gada 30. marta līdz 20. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs skatāma konkursa "SEB stipendija glezniecībā" izstāde "Hipotēze", kurā aplūkojami konkursam iesniegtie mākslas darbi. Ikviens interesents tiek gaidīts izstādes atklāšanā, kas notiks 29. martā plkst. 18.00 LMA aulā.
Lasīt vairāk ...
Jūrmalā notiks LMA studentu izstāde "Studentu dienasgrāmatas. Tēlnieki" (0 komentāri)
Jau rītdien nozīmīgs notikums mūsu LMA Tēlniecības apakšnozares studentiem un pasniedzējiem! Visi laipni aicināti uz atklāšanu!
Latvijas Mākslas akadēmija uzsāks sadarbību ar prestižo Pratt institūtu (0 komentāri)
21. martā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors profesors Aleksejs Naumovs un prorektors profesors Kristaps Zariņš Ņujorkā vienojās ar Pratt institūta Dizaina skolu (Pratt Institute School of Design) par sadarbību programmas "Erasmus+" ietvaros, kas paredz akadēmiskā personāla un studentu apmaiņu, izstāžu veidošanu un citas ar mākslas izglītību saistītas aktivitātes. ASV vizītes laikā, sadarbībā ar Hantera koledžu (Hunter College) un kuratori Marinu Goldenu, notika arī gleznotāju multidisciplinārās meistardarbnīcas, kā arī turpināts projekts "World Cities. Live Painting".
Lasīt vairāk ...
Video: LMA profesora Dr.art. Andra Teikmaņa “Lekcija par nākotni” projekta “documento futurae / nākotnes dokuments” (0 komentāri)
No 2. līdz 21. martam Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā notiks projekta "documento futurae / nākotnes dokuments" izstāde. Ceļā uz Latvijas valsts simtgadi, šī izstāde ir aicinājums uz sarunām par nākotni. 17. martā plkst. 18:00 LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis projekta ietvaros nolasīja “Lekciju par nākotni”, pamatojot nākotnes pētījumu nozīmi un iepazīstinot ar mākslas lomu nākotnes veidošanā. Turpinājumā 21. martā 18:00 “Sarunās par nākotni” tiksies LU profesors Dr.phil. Igors Šuvajevs un LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis. Laipni aicināti!
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslinieku savienības izstāde „MĀKSLAS DIENAS. 100 GADI PĒC REVOLŪCIJAS” (0 komentāri)
Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” aicina profesionālus māksliniekus un profesionālo mākslas vidusskolu un augstskolu studentus piedalīties izstādē „MĀKSLAS DIENAS. 100 GADI PĒC REVOLŪCIJAS”.

Lasīt vairāk ...
Galerijā "Sukubs" atklās LMA stikla mākslas apakšnozares absolventu darbu izstādi "PERSONĪGI"
Galerijā Sukubs, Miera ielā 55, 16.03.2017. plkst.19.00 tiks atklāta stikla mākslas izstāde "PERSONĪGI", kas būs apskatāma līdz marta beigām. Lasīt vairāk ...
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Valda Villeruša lekcija par iespiedgrafiku
Trešdien, 29. martā, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas notiks Valda Villeruša lekcija “Iespiedgrafika: pamatprincipi, iespiedtehnikas, terminoloģija”
Lasīt vairāk ...
LMA Funkcionālās apakšnozares studenti un pasniedzēji piedalās BaltSe@nioR radošajās darbnīcas Tallinā (0 komentāri)
No 27. februāra līdz 2. martam Tallinā norisinājās projekta BaltSe@nioR radošās darbnīcas.
Lasīt vairāk ...
Foto: LMA atklāta “documento futurae / nākotnes dokuments” izstāde (0 komentāri)
No 2. līdz 21. martam Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā notiks projekta "documento futurae / nākotnes dokuments" izstāde. Ceļā uz Latvijas valsts simtgadi, šī izstāde ir aicinājums uz sarunām par nākotni. Savukārt 17. martā plkst. 18:00 LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis projekta ietvaros nolasīs “Lekciju par nākotni”, pamatojot nākotnes pētījumu nozīmi un iepazīstinot ar mākslas lomu nākotnes veidošanā. Turpinājumā 21. martā 18:00 “Sarunās par nākotni” tiksies LU profesors Dr.phil. Igors Šuvajevs un LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis. 
Lasīt vairāk ...
Izstāde “Sakausējot robežas / Melting limits” tiek pagarināta 4. martam! (0 komentāri)
Līdz 4. martam Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē norisināsies starptautiska stikla mākslas izstāde “Sakausējot robežas / Melting limits”. Tajā ir apskatāmi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmiju studentu un pasniedzēju jaunākie darbi. Izstāde atspoguļo aktuālās tendences stikla mākslā vienotā Baltijas valstu ekspozīcijā.
Lasīt vairāk ...
LMA norisināsies projekta “documento futurae / nākotnes dokuments” izstāde (0 komentāri)
No 2. līdz 27. martam Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā notiks projekta "documento futurae / nākotnes dokuments" izstāde. Ceļā uz Latvijas valsts simtgadi, šī izstāde ir aicinājums uz sarunām par nākotni. Savukārt 14. martā plkst. 18:00 LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis projekta ietvaros nolasīs “Lekciju par nākotni”, pamatojot nākotnes pētījumu nozīmi un iepazīstinot ar mākslas lomu nākotnes veidošanā. Turpinājumā 22. martā 18:30 “Sarunās par nākotni” tiksies LU profesors Dr.phil. Igors Šuvajevs un LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis. 
Lasīt vairāk ...
Galerijā "Daugava" notiks LMA vizuālās komunikācijas katedras vadītāja Jāņa Murovska izstāde (0 komentāri)
No 15. februāra līdz 18. martam galerijā Daugava, Ausekļa ielā 1., apskatāma Vizuālās komunikācijas nodaļas vadītāja, profesora Jāņa Murovska sietspiedes darbu izstāde. Laipni gaidīti!
LMA ar vieslekcijām uzstāsies Elīza Drāzniece, Deniss Ševeļovs un Rolands Pēterkops (0 komentāri)
2017. gada 21. un 22. februārī plkst. 12:00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) jaunā korpusa K2 auditorijā notiks seminārs ar četrām izglītojošām un informējošām lekcijām, lai veicinātu jauno modes dizaineru, mākslinieku radošās uzņēmējdarbības kompetences. 
Lasīt vairāk ...
Jūrmalā notiks LMA studentu darbu izstāde "BIKINI ZONA" (0 komentāri)
Jūrmalas pilsētas muzejā no 15. februāra skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde BIKINI ZONA. Izstādē gan nav runa par peldkostīmiem, bet vairāk  par jaunu mākslinieku radošiem eksperimentiem un iespēju skatītājiem ielūkoties tik intīmā procesā kā mākslinieka meklējumi. Izstādē būs skatāmas kā gleznas, tā  tekstildarbi un datorgrafikas,  kā arī darbi  citās tehnikās. Izstādē studenti vadīs arī izglītojošas programmas kā bērniem, tā pieaugušajiem. Izstādes atklāšana 15. februārī plkst. 18:00.
Lasīt vairāk ...
LMA Tekstilmākslas katedras studenti piedalās izstādē "Radošie rokraksti" (0 komentāri)
Šī gada 3. februārī Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta Latvijas Tekstilmākslas asociācijas darbu izstāde "Radošie rokraksti" un miniatūrtekstīliju izstāde, kas būs aplūkojamas līdz 22. martam. Abās izstādēs skatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras studentu darbi, kas kopumā veido apmēram pusi no izstādītajiem darbiem. Būsiet laipni gaidīti!

Lasīt vairāk ...
Foto: Izstādes "9 GALVAS. Mākslinieks rektora amatā" atklašāna (0 komentāri)
No 2. līdz 22. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā ir skatāma izstāde “9 GALVAS. Mākslinieks rektora amatā”. Izstāde sniedz iespēju vienkopus apskatīt Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru - Vilhelma Purvīša, Jāņa Kugas, Oto Skulmes, Leo Svempa, Edgara Iltnera, Valda Dišlera, Induļa Zariņa, Jāņa Andra Oša un Alekseja Naumova - nozīmīgāko daiļrades posmu darbus un viņu ieguldījumu LMA attīstībā.
Lasīt vairāk ...
FOTO: Starptautiskās stikla mākslas izstādes “Sakausējot robežas / Melting limits” atklāšana (0 komentāri)
2. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē tika atklāta starptautiska stikla mākslas izstāde “Sakausējot robežas / Melting limits”. Tajā būs apskatāmi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmiju studentu un pasniedzēju jaunākie darbi. Izstāde atspoguļos aktuālās tendences stikla mākslā vienotā Baltijas valstu ekspozīcijā.
Lasīt vairāk ...
LMA notiks izstāde "9 GALVAS. Mākslinieks rektora amatā" (4 komentāri)
No 2. līdz 22. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs skatāma izstāde “9 GALVAS. Mākslinieks rektora amatā”. Izstāde sniegs iespēju vienkopus apskatīt Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru - Vilhelma Purvīša, Jāņa Kugas, Oto Skulmes, Leo Svempa, Edgara Iltnera, Valda Dišlera, Induļa Zariņa, Jāņa Andra Oša un Alekseja Naumova - nozīmīgāko daiļrades posmu darbus un viņu ieguldījumu LMA attīstībā. Izstādes atklāšana 1. februārī plkst. 17:00.
Lasīt vairāk ...
LMA notiks konference “Glass Art in Baltic Context: Past, Challenges and Prospects” (1 komentāri)
2017. gada 3. februārī plkst. 11.00 Latvijas Mākslas akadēmijas 19. telpā notiks Baltijas valstu stikla mākslinieku un mākslas zinātnieku konference 2017 “Glass Art in Baltic Context: Past, Challenges and Prospects”.
Lasīt vairāk ...
Šonedēļ LMA notiks starptautiska stikla mākslas izstāde un konference “Sakausējot robežas / Melting limits” (3 komentāri)
No 3. februāra Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē norisināsies starptautiska stikla mākslas izstāde “Sakausējot robežas / Melting limits”. Tajā būs apskatāmi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmiju studentu un pasniedzēju jaunākie darbi. Izstāde atspoguļos aktuālās tendences stikla mākslā vienotā Baltijas valstu ekspozīcijā.
Lasīt vairāk ...
LMA notiks 79. Karnevāls R'O'SOLS (0 komentāri)
Šogad Karnevāls norisināsies 17. februārī un atgriezīsies pie tā pirmsākumiem 30. gados, kad karnevāli bija paredzēti tikai studentiem un pāris draugiem ar ielūgumiem. Uz karnevāla galvenās skatuves uzstāsies "Inokentijs Mārpls", "Double Faced Eels", "Franco Franco", "Deeper Upper", "The Coco'nuts", "The Black Pockets" un MNTHA jaunais projekts "Crime Sea". Biļešu pārdošana tiks uzsākta 6. februārī LMA 1. stāva vestibilā.
Lasīt vairāk ...
Atvadīšanās no gleznotājas Birutas Baumanes notiks 26. janvārī (0 komentāri)
Mūžībā aizgājusi latviešu gleznotāja Biruta Baumane (6.06.1922.-21.01.2017.). Gleznotāja dzimusi un bērnību pavadījusi Tērvetē, vēlāk mācījusies Jelgavas ģimnāzijas humanitārā nodaļā, bet ar mākslu sākusi iepazīties Romāna Sutas mākslas studijā. Baumane no 1941. gada studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Glezniecības nodaļā. 1948. gadā LMA absolvējusi ar diplomdarbu “Eksāmeni”, bet paralēli studēja Latvijas Universitātes Filozofijas fakultātē, kurai likvidējoties viņa turpināja studēt filoloģijas fakultātē.
Lasīt vairāk ...
Izsludināta pieteikšanās Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju konkursi LMA pasniedzējiem un studentiem (1 komentāri)
Izsludināta pieteikšanās "Borisa un Ināras Teterevu fonda" stipendiju programmā pasniedzējiem radošo braucienu realizēšanai un studentu grupu radošajiem braucieniem pasniedzēja vadībā.
Pieteikuma anketas jāiesūta elektroniski Inesei uz e-pastu inese.bauge@lma.lv līdz 25. janvārim ieskaitot.

Lasīt vairāk ...
LMA norisināsies starptautiska stikla mākslas izstāde “Sakausējot robežas / Melting limits” (0 komentāri)
No 2017. gada 3. februāra Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē norisināsies starptautiska stikla mākslas izstāde “Sakausējot robežas / Melting limits”. Tajā būs apskatāmi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmiju studentu un pasniedzēju jaunākie darbi. Izstāde atspoguļos aktuālās tendences stikla mākslā vienotā Baltijas valstu ekspozīcijā.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstila katedras pedagogu un studentu darbu izstāde Cēsu Izstāžu namā (0 komentāri)
No 6. janvāra līdz 5. februārim Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstila katedras pedagogu un studentu darbu izstāde "Redzi". Izstādes atklāšana 6. janvārī plkst. 17:00.
Lasīt vairāk ...
Ziemassvētku egļu ceļš 2016 (0 komentāri)
Latvijas mākslas akadēmija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu gadu mijā ir sagatavojušas astoņus Ziemassvētku egļu ceļa darbus. LMA studenti radījuši skices Jaungada rotai, izveidojot objektus – Marks Rozencovs “Portāls” pie Vērmanes parka Bibliotēkas, Zoja Golubeva “Aurora” pie Gulbju namiņa Bastejkalnā, Jānis Jaunzems un Gatis Erdmanis “Tut” pie iebrauktuves Vecrīgā (pie Kara muzeja), Haralds Ceka “Struktūra” Bastejkalna korītē, Baiba Ābelīte “Grafiskā egle” pie Nacionālā Mākslas muzeja, Katrīna Strādere “Dimanta egle” pie Latvijas Universitātes pirms kanāla tiltiņa, Nauris Martinsons “Strukturētā egle” Krišjāņa Barona ielā aiz Operas un Rūdolfs Štammers ar objektu “Up” pie Rīgas ostas. Šie astoņi objekti kopā ar pārējām Rīgas domes radītajām Ziemassvētku eglēm rotā galvaspilsētu un šajā tumšajā gada laikā priecē pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijā notiks Viktora Jansona jubilejas vakars (0 komentāri)
21. decembrī plkst. 18:00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē ar filmas "Café Spleen jeb Augusts 1914" ne-pabeigtās video sesijas pirmizrādi tiks atzīmēta scenogrāfa, režisora, perfomanču meistara un LMA docenta Viktora Jansona jubileja. Laipni aicināti visi interesenti.
Lasīt vairāk ...
Aizsākta jauniešu iniciatīva “Latvijas karoga ceļš” (0 komentāri)
15. decembrī Rīgas pilī tika aizsākta jauniešu iniciatīva “Latvijas karoga ceļš”, lai ceļā uz valsts simtgadi tautiešus pasaulē apceļotu īpašs valsts karogs un vēstījumu grāmata. Tajā ikviens, kurš izjūt piederību Latvijai, būs aicināts ierakstīt vēlējumu valstij simtgadē. Karoga ceļojums būs sirsnīga, kopīgi veidota dāvana Latvijas valstij un vienlaikus stāsts, ko nodot nākamajām paaudzēm. Ceļasomu, kurā vairāku gadu garumā Latvijas karogs un vēstījumu grāmata apceļos kontinentus, veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina Nodala studenti un pasniedzēji.
Lasīt vairāk ...
Ar saukli Māksla=sirdslieta aicina uz jau četrpadsmito topošo mākslinieku darbu gadatirgu JARMARKA (0 komentāri)
Ar saukli Māksla=sirdslieta no ceturtdienas, 15. decembra, Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) jau četrpadsmito gadu ikviens mākslas mīļotājs un svētku dāvanu meklētājs tiek aicināts uz jauno mākslinieku darbu izstādi, labdarības akciju un gadatirgu JARMARKA. Ieeja izstādē bez maksas.
Lasīt vairāk ...
Izcilības balvu kultūrā iegūst Andris Nelsons, Rasa un Raitis Šmiti, un Turaidas muzejrezervāts (0 komentāri)
Šovakar, 12. decembrī, īpašā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijā tika noskaidroti 2016. gada Izcilības balvas kultūrā laureāti - diriģents Andris Nelsons, mākslinieki Rasa un Raitis Šmiti, kā arī Turaidas muzejrezervāts. Katrs laureāts saņēma mākslinieka Kristapa Andersona veidotu balvu, kā arī naudas prēmiju 7000 EUR apmērā.
Lasīt vairāk ...
14. decembrī notiks seminārs projekta "S96 – Central Baltic Fashion Seed" ietvaros (0 komentāri)
Sadarbībā ar partneriem Aalto Universitāti (Somija) un Tallinas Inkubatoru (Igaunija), Latvijas Mākslas akadēmija ir uzsākusi jauna projekta Central Baltic Fashion Seed realizāciju. Šī projekta mērķis ir izzināt ilgtspējīgas modes biznesa iespējas Baltijas jūras reģionā, un sagatavot nākamā projekta (vai vairāku projektu) pieteikumu ES finansējuma programmām. Projekts ir saņēmis finansējumu no ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam (EUSBSR) Sēklas naudas fonda, un tiek īstenots no 2016. gada aprīļa līdz 2017. gada martam. 
Lasīt vairāk ...
Trešo reizi tiks pasniegtas Izcilības balvas kultūrā (0 komentāri)
Kultūras ministrija jau trešo gadu pēc kārtas pasniegs Izcilības balvas kultūrā. Svinīgā ceremonija, kuras laikā tiks nosaukti un sveikti „Izcilības balvas kultūrā 2016” balvas ieguvēji, notiks 12. decembrī pulksten 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijā, kas parūpējusies par pārsteidzošām performancēm un īpašu vizuālo noformējumu. Balvu par starptautiskiem sasniegumiem ik gadu piešķir trim izciliem kultūras pārstāvjiem, kurus nosaka nozaru profesionāļi Nacionālajā kultūras padomē. Šogad laureātiem balvas pasniegs Latvijā pazīstamas personības – leģendārā ansambļa „Turaidas roze” solisti Olga Rajecka un Uģis Roze, mākslinieku tandēms Ivars un Inese Mailīši, kā arī pavārmākslas meistars Mārtiņš Rītiņš.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas studenti ir aicināti uz 10 izglītības iestāžu ēku fasādēm radīt monumentālās glezniecības mākslas darbus (0 komentāri)
Pirmdien, 5.decembrī, Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulvārī 13) tika parakstīts sadarbības līgums ar Rīgas domes Īpašuma departamentu par  monumentālās glezniecības mākslas darbu radīšanu uz  izglītības iestāžu ēku fasādēm.
Lasīt vairāk ...
Jauna iespēja pieteikties mācību braucienam uz Itāliju un Sicīliju (0 komentāri)
LMA Mākslas vēstures un teorijas katedras vadītāja Silvija Grosa līdz 15. janvārim  aicina pieteikties braucienam uz Itāliju un Sicīliju. 
Brauciens notiks no   14. līdz 30. maijam. Autobusa maršruts: Florence (3 dienas ar izbraucieniem uz Sjennu un Sandžiminjano), Roma (2 dienas), Tivoli, Pestuma, Katānija (3 dienas ar izbraucieniem un Taorminu, Palermo, Monreāli, Segestu), Perudža, Asīze, Venēcija (2 dienas). Tuvāka informācija: silvija.grosa@lma.lv vai pa tel. 26548167.
Parakstīs sadarbības līgumu par monumentālās glezniecības mākslas darbu radīšanu uz izglītības iestāžu ēku fasādēm (0 komentāri)
Pirmdien, 5.decembrī, plkst.14 Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulvārī 13) tiks parakstīts sadarbības līgums ar Rīgas domes Īpašuma departamentu par monumentālās glezniecības mākslas darbu radīšanu uz izglītības iestāžu ēku fasādēm.
Lasīt vairāk ...
Parīzē ar panākumiem atklāta LMA studentu un absolventu izstāde "Nākotnes gravitācija" (0 komentāri)
Vakar, 1. decembrī, galerijā "Crous de Paris" Parīzē tika atklāta izstāde "Nākotnes gravitācija", kuras autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti un absolventi – Kristaps Andersons, Monta Apsāne, Mareks Kolāts, Krišjānis Mežulis, Sandra Strēle. Tās atklāšanā piedalījās arī Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis un LMA rektors Aleksejs Naumovs.  Izstāde apskatāma līdz 16. decembrim.
Lasīt vairāk ...
Izsludināta pieteikšanās starptautiskai konferencei, kas veltīta stikla mākslai Baltijā (0 komentāri)
2017. gada 3. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) telpās norisināsies starptautiska konference "Glass art in Baltic context: past, challenges and prospects", kas veltīta stikla mākslai Baltijā. Konference tiek rīkota februārī gaidāmās stikla mākslas izstādes “Sakausējot robežas / Melting limits” ietvaros. To organizē LMA Stikla mākslas nodaļa sadarbībā ar Mākslas zinātnes nodaļu. Pieteikumu iesniegšana līdz šī gada 31. decembrim. Darba valoda – angļu. Precīzāka informācija lasāma konferences uzaicinājumā, kuru var lejuplādēt zemāk.


Lasīt vairāk ...
Informācija Mākslas akadēmijas studentiem par darbu pieteikšanu "Jarmarkai" (0 komentāri)
Latvijas Mākslas Akadēmijas studenti, esat mīļi aicināti pieteikt savus mākslas darbus jau 14. JARMARKAI.

Anketa
Anketa jāaizpilda online režīmā http://jarmarka.kimija.lv
vai arī jāaizpilda excel tabula un līdz š.g. 7. decembrim jānosūta uz jau ierasto e-pastu: jarmarka@jarmarka.org

Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēki viesojas Honkongā (0 komentāri)
Pagājušajā nedēļā Latvijas Mākslas akadēmijas delegācija - rektors Aleksejs Naumovs, prorektors Kristaps Zariņš, Dizaina nodaļas vadītājs Holgers Elers un projektu vadītājs Jānis Gailītis – apmeklēja Honkongas Politehniskās universitātes (The Hong Kong Polytechnic University) Dizaina skolu, kur tikās ar augstskolas vadību, prezentēja LMA studiju programmas, vienojās par sadarbības turpināšanu programmas Erasmus+ ietvaros, kā arī sveica universitāti nozīmīgajā 80 gadu pastāvēšanas gadadienā.
Lasīt vairāk ...
V Maģistrantu zinātniskā konference (0 komentāri)
2016. gada 1. decembrī notiks Latvijas Mākslas akadēmijas 5. maģistrantu zinātniskā konference, kuru organizē LMA Mākslas zinātnes katedra. Konference norisināsies LMA 19. telpā no plkst. 11.00. Laipni aicināti visi interesenti! Ieeja bezmaksas.
Lasīt vairāk ...
Neputna galerijā notiks LMA pasniedzēju un studentu veidotā Grafiķu kalendāra izstāde (0 komentāri)
Jau otro gadu Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļas studenti un pasniedzēji veido "Grafiķu kalendāru", kas guvis ievērību grafikas mīļotāju vidū.  No 1. decembra mākslas grāmatu izdevniecības "Neputns" galerijā būs apskatāma kalendāra oriģinālnovilkumu izstāde "Grafiķu kalendārs 2017". Izstādē būs aplūkojami darbi, kas tapuši akadēmijas maģistra programmas 1. un 2. kursa studentiem un pasniedzējiem kopīgi veidojot 2017. gada kalendāru. 12 mākslinieki radījuši ilustrāciju vienam gada mēnesim un viens visam gadam kopumā. Kalendārs, kas izdots tikai 35 eksemplāros, realizēts dažādās grafikas tehnikās – ofortā, litorgrāfijā, sietspiedē, sausajā adatā u. c. Visas kalendāra kopijas ir oriģinālnovilkumi.
Lasīt vairāk ...
Parīzē atklās Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu izstādi "Nākotnes gravitācija" (0 komentāri)
No 2016. gada 30. novembra līdz 16. decembrim galerijā "Crous de Paris" Parīzē (Francijā) būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu izstāde “Nākotnes gravitācija”. Izstādes atklāšanā 1. decembrī plkst. 18:00 piedalīsies arī Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis un LMA rektors Aleksejs Naumovs. 
Lasīt vairāk ...
LMA rektors Aleksejs Naumovs un prorektors Kristaps Zariņš viesojās Pekinā (0 komentāri)
No 20. līdz 23. novembrim gleznotāji, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs un prorektors Kristaps Zariņš, viesojās Pekinā, Ķīnā, kur prestižajā Dashanzi 798 Art District piedalījās LMA studentu un pasniedzēju izstādes "Latvian art and photos" atklāšanā.
Lasīt vairāk ...
Janvārī sāksies darbu pieteikšana Latvijas Dizaina gada balvai (0 komentāri)
Ir uzsākta gatavošanās Latvijas Dizaina gada balvai, kurai pieteikšanās tiks izsludināta 2017. gada sākumā. Balvu rīkos dizaina birojs “H2E” sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju. Latvijas Dizaina gada balvas mērķis ir apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmējot Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā. 
Lasīt vairāk ...
Indijā atzīmē Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienu (0 komentāri)
Š.g. 15.novembrī, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienu, vēstnieks Aivars Groza prestižajā Ņūdeli mākslas un kultūras kompleksā India Habitat Centre atklāja izstādi “Iepazīsti Latviju”. Pasākumu apmeklēja Indijas amatpersonas, diplomātiskā korpusa pārstāvji, Latvijas goda konsuli Indijā, vēstniecības sadarbības partneri, kā arī Indijā dzīvojošie latvieši. Kā goda viesis pasākumā piedalījās Indijas Ārlietu ministrijas Politiskās direkcijas vadītājs Gitešs Sarma.
Lasīt vairāk ...
Radošo industriju biznesa inkubatora info diena 24. novembrī (0 komentāri)
Radošo industriju biznesa inkubators ir pamazām sācis savu darbību. Visi laipni aicināti uz  informācijas pasākumu, kas norisināsies 24.novembrī 16:00 inkubatora telpās Elizabetes ielā 45/47, 4.stāvā.
Lasīt vairāk ...
Litogrāfijas meistardarbnīca Grafikas katedrā (0 komentāri)
No 7. līdz 11. novembrim LMA Grafikas katedrā Leipcigas Mākslas akadēmijas (Die Hochschule für Grafik und Buchkunst Leipzig) pārstāvju vadībā norisinājās litogrāfijas tehnikas meistardarbnīca.
Lasīt vairāk ...
No 7. līdz 10. novembrim LMA notiks projekta BaltSe@nioR radošās darbnīcas
Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa piedalās Baltijas jūras reģiona Interreg programmas projektā BaltSe@nioR. Trīs gadus ilgstošā BaltSe@nioR projekta mērķis ir rekomendāciju sagatave uzņēmējiem, kuru uzdevums būs jaunu produktu izveide vai arī esošo sistēmu uzlabošana galvenajai mērķa grupai - nākotnes senioriem. Projekts radīts ar pārliecību, ka jaunā senioru paaudze pēc desmit gadiem būs atšķirīga no pašreizējiem senioriem.


Lasīt vairāk ...
Foto: „Mākslas akadēmijas balvas 2016” laureātu apbalvošana (0 komentāri)
9. novembrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) tika paziņoti „Mākslas akadēmijas balvas 2016” laureāti. Nozīmīgo godalgu un mecenātu Borisa un Ināras Teterevu prēmiju šogad ieguva trīs ievērojami LMA absolventi: gleznotāja Helēna Heinrihsone, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un scenogrāfs Reinis Dzudzilo. Ar balvas laureātu un nominantu veikumu interesentus iepazīstina LMA aulā iekārtotā izstāde, kas apmeklētājiem atvērta no 10. novembra līdz 30. novembrim. Vairāk informācijas par balvu un nominantiem šeit.
Lasīt vairāk ...
"Mākslas akadēmijas balva 2016" pasniegta Helēnai Heinrihsonei, Mārai Lācei un Reinim Dzudzilo (0 komentāri)
9. novembrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) tika paziņoti „Mākslas akadēmijas balvas 2016” laureāti. Nozīmīgo godalgu un mecenātu Borisa un Ināras Teterevu prēmiju šogad ieguva trīs ievērojami LMA absolventi: gleznotāja Helēna Heinrihsone, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un scenogrāfs Reinis Dzudzilo. Ar balvas laureātu un nominantu veikumu interesentus iepazīstina LMA aulā iekārtotā izstāde, kas apmeklētājiem atvērta no 10. novembra līdz 30. novembrim.
Lasīt vairāk ...
Saeima „Staro Rīga” festivālā aicina ierakstīt savu vārdu valsts karogā (0 komentāri)
Latvijas valsts dzimšanas dienā, 18. novembrī, festivāla „Staro Rīga” ietvaros nāc un dāvā savu gaismu Latvijai, īpašā mākslas performancē pie Saeimas nama ierakstot savu vārdu valsts karogā.
Lasīt vairāk ...
Noskaidroti Mākslas akadēmijas balvas 2016. gada nominanti (0 komentāri)
Šogad trešo reizi tiks piešķirta Mākslas akadēmijas balva.  To 9. novembrī plkst. 18:00 LMA aulā pasniegs māksliniekiem trijās vecuma grupās. Laureāti saņems arī mecenātu Borisa un Ināras Teterevu prēmiju 2000 eiro apmērā. Balvai nominēto mākslinieku izstāde būs skatāma no 10. novembra līdz 30. novembrim. 
Lasīt vairāk ...
Nākotne ir tagad: dzīvojot tagad un urbāno intervenču mirklis (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas Latvijas valsts simtgades svinību norišu cikla ietvaros 10. novembrī plkst. 12.10 atklātajā “Mākslas un pētniecības” lekcijā ar priekšlasījumu “THE FUTURE IS NOW: LIVING THE NOW AND THE MOMENT IN URBAN INTERVENTIONS” (“Nākotne ir tagad: dzīvojot tagad un urbāno intervenču mirklis”) uzstāsies Aalto universitātes doktorants Džjāns Luīdži Bjandžīni (Gian Luigi Biangini).
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventes panākumi jauno dizaineru konkursā "SaloneSatellite" (0 komentāri)
No 2016. gada 12. līdz 15. oktobrim norisinājās Itālijas dizaina izstāde "I Saloni WorldWide Moscow". Tās ietvaros notika jauno dizaineru konkurss "SaloneSatellite", kurā piedalījās un guva panākumus arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti un absolventi.
Lasīt vairāk ...
LMA studenti apglezno Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 4. nodaļas interjeru (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas un Bērnu slimnīcas fonda sadarbības rezultātā, Radošo projektu darbnīcas ietvaros, studenti šobrīd apglezno Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 4. nodaļas interjeru. Savas radošās idejas 4.nodaļā īsteno LMA glezniecības apakšnozares 3. kursa studentes Jana Shandibina, Natālija Savranska, Zoja Golubeva un 4.kursa studenti Ella Mežule, Laura Veļa un Mairis Naglis. Līdz darbu pabeigšanai vēl palicis mazliet laika, taču darba procesu jau var vērot. 
Lasīt vairāk ...
Foto: Latvijas Mākslas akadēmijas 2016. gada maģistra programmas diplomandu izstādes „Neskaidrā robeža” atklāšana (0 komentāri)
No 27. oktobra līdz 27. novembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē būs apskatāma gadskārtējā maģistra programmas diplomandu izstāde. Kā katru gadu, tiek meklēts atbilstošs kopsaucējs spilgtākajiem un pārliecinošākajiem mākslas darbiem, kas bija skatāmi atsevišķās maģistra darbu aizstāvēšanas dienās, bet lielākoties palika neredzami plašākai auditorijai. 
Lasīt vairāk ...
LMA Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa ilustrē Imanta Ziedoņa dzejas krājumu (0 komentāri)
Oktobra vidū Fonds "Viegli" laida klajā Imanta Ziedoņa dzejas krājumu "Es skaitīju un nonācu pie Viena", kas pirmo reizi tika izdota pirms 20 gadiem. Grāmatas vizuālo noformējumu radījusi māksliniece un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa, kura ir arī 1996. gada izdotās grāmatas ilustrāciju autore.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas 2016. gada maģistra programmas diplomandu izstāde „Neskaidrā robeža” (0 komentāri)
No 2016. gada 27. oktobra līdz 27. novembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē būs apskatāma gadskārtējā maģistra programmas diplomandu izstāde. Kā katru gadu, tiek meklēts atbilstošs kopsaucējs spilgtākajiem un pārliecinošākajiem mākslas darbiem, kas bija skatāmi atsevišķās maģistra darbu aizstāvēšanas dienās, bet lielākoties palika neredzami plašākai auditorijai. Visi interesenti laipni gaidīti izstādes atklāšanā, kas notiks 26. oktobrī plkst. 18.00! 
Lasīt vairāk ...
Latvijas mākslas vēsture V: Grāmatas atvēršana (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas vēstures institūts (MVI) sadarbībā ar Mākslas vēstures pētījumu atbalsta fondu atsevišķi latviešu un angļu valodā laidis klajā izdevuma “Latvijas mākslas vēsture” V sējumu “Klasiskā modernisma un tradicionālisma periods. 1915–1940” MVI direktora profesora Dr. habil. Eduarda Kļaviņa sastādījumā un zinātniskajā redakcijā. 
Lasīt vairāk ...
Frančesko Skullika vieslekcija "Relation between Fashion Brands and Interior Design" (1 komentāri)
Milānas Politehnikuma Dizaina nodaļas (Design Department of Politecnico di Milano) profesora Frančesko Skullika (Francesco Scullica) lekcija par saikni starp modes zīmoliem un interjera dizainu "Relation between Fashion Brands and Interior Design" LMA jaunajā korpusā.
Lasīt vairāk ...
Starptautiskā stikla mākslas izstāde ”BALTIJAS AINAVA / BALTIC LANDSCAPE” (0 komentāri)
Izstādē ’’BALTIJAS AINAVA / BALTIC LANDSCAPE”  tiks pārstāvētas Latvijas Mākslas Akadēmija (LV), Igaunijas Mākslas Akadēmija (EST) un Lietuvas Mākslas Akadēmija(LT). Izstādes mērķis ir stiprināt esošos kontaktus starp Baltijas valstu augstskolām un veicināt turpmāko radošo sadarbību starp jaunajiem māksliniekiem nākotnē. Izstādē piedalīsies, gan studenti, kā arī pasniedzēji. Baltijas valstu parlamentu sadarbības prioritātes nākamajā gadā būs drošs, vienots un atvērts Baltijas reģions.

Lasīt vairāk ...
Jūrmalas pilsētas muzejā atklās izstādi “FORMOSA. Skaistā sala” (0 komentāri)
No 19. oktobra Jūrmalas pilsētas muzejā atklās izstādi „FORMOSA. Skaistā sala”, kas iepazīstinās ar mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Jāņa Murovska un Taivānas Grafikas asociācijas mākslinieku sietspiedes darbu izlasi. Izstāde būs apskatāma līdz 6. novembrim.
Lasīt vairāk ...
LMA rektoram Aleksejam Naumovam tiek piešķirts Ordenis mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres) (0 komentāri)
2016. gada 11. oktobrī Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti gleznotājam, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoram prof. Aleksejam Naumovam pasniedza Ordeni mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres), pateicoties par ieguldījumu Francijas un Latvijas attiecību uzlabošanā kultūras jomā. Gleznotājam ir piešķirta Ordeņa kavaliera (Chevalier) pakāpe, ar kuru līdz šim apbalvoti tādi kultūras un mākslas dižgari kā Tims Bērtons, Filips Glāss, Keita Blanšeta, Džūda Lovs un Kailija Minoga.
Lasīt vairāk ...
Laikmetīgo rotu izstādes 3'2'1' atklāšana (0 komentāri)
LMA Dizaina nodaļas Metāla dizaina apakšnozares studentes Rasma Pušpure, Una Mikuda un Ilze Egle ielūdz visus interesentus 21.oktobrī plkst. 16:00, Cēsu izstāžu namā, Pils laukumā 3, Cēsīs uz savas izstādes  3'2'1'  atklāšanu. Izstāde apskatāma līdz 20. novembrim.
LMA Tekstilmākslas studentu un pedagogu izstāde "Šķiedras atkarīgie" (0 komentāri)
6. oktobrī Valmieras muzeja Izstāžu namātika atklāta LMA Tekstilmākslas studentu un pedagogu izstāde "Šķiedras atkarīgie". Valmieras muzejā ekspozīcija būs skatāma līdz 30. oktobrim. Māksla ir domāšana. Tekstilmāksla ir domāšanas materializācija šķiedrās.

Lasīt vairāk ...
LMA svinīgā Satversmes sapulces sēde (0 komentāri)
2016. gada 14. oktobrī plkst. 14.00 notiks Latvijas Mākslas akadēmijas svinīgā Satversmes sapulces sēde.
"Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmiju 2016" iegūst Una Stahovska, Dārta Stafecka, Marta Veinberga un Ella Mežule (0 komentāri)
Nozīmīgās mākslas prēmijas konkursā, kurā pieteikt savus darbus bija aicināti Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības, Grafikas un Tēlniecības apakšnozaru studenti, šogad piedalījās četrdesmit trīs studējošie ar piecdesmit septiņiem radošajiem darbiem. Maģistra programmā stipendijas ieguva Tēlniecības apakšnozares 1. kursa studente Una Stahovska, Grafikas apakšnozares 2. kursa studente Dārta Stafecka un Glezniecības apakšnozares 1. kursa studente Marta Veinberga, savukārt bakalaura programmā Glezniecības apakšnozares 4. kursa studente Ella Mežule. 
Lasīt vairāk ...
Gētes Institūtā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu darbi
No š.g.  6.oktobra - 5.novembrim Gētes Institūtā būs skatāma Latvijas Māksalas akadēmijas grafikas katedras 4.kursa studentu darbu izstāde “Avots”


Lasīt vairāk ...
Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma Guntara Sietiņa izstāde “Ilūzija un realitāte”
No 8. oktobra līdz 30. oktobrim Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma Guntara Sietiņa izstāde “Ilūzija un realitāte”.
Lasīt vairāk ...
Komiksu žurnāls kuš! izsludina komiksu konkursu „Absurdais Humors” (5 komentāri)
Komiksu žurnāls kuš! sadarbībā ar Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kameru izsludina Komiksu konkursu 2016, kurā piedalīties aicināti gan profesionāli un pieredzējuši autori, gan mākslas studenti un jauni talanti – visi, kuri ir vismaz 16 gadus veci un kurus interesē vizuālu stāstu stāstīšana pieaugušiem lasītājiem. Konkurss notiek Belģijas dienu Rīgā ietvaros.
Lasīt vairāk ...
LMA apskatāma jauno mākslinieču multimediālā izstāde "SKAŅA, KAS NEEKSISTĒ" (0 komentāri)
No 2016. gada 15. septembra līdz 13. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas 1.stāva izstāžu zālē norisināsies četru jauno mākslinieču kopizstāde “SKAŅA, KAS NEEKSISTĒ”. Izstāde pievēršas skaņas un klausīšanās kultūras atspoguļojumam vizuālajā mākslā, risinot skaņas atmiņas, priekšstatu un kustības aspektus. Izstādes atklāšana 14. septembrī plkst. 18:00.


Lasīt vairāk ...
Studenti ir aicināti pieteikties KUNO īsajam kursam Viļņas Mākslas akadēmijā
Studenti ir aicināti pieteikties KUNO īsajam kursam Viļņas Mākslas akadēmijā,  pieteikšanās termiņš – 2016. gada 25. septembris.
Lasīt vairāk ...
21.septembrī plkst. 17:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā notiks mākslas zinātņu doktores Kristiānas Ābeles lekcija
21.septembrī plkst. 17:00 Dekoratīvās mākslas un  dizaina muzejā notiks mākslas zinātņu doktores  Kristiānas Ābeles lekcija “Mākslas izglītība Rīgā 19.gs.beigās un 20.gs.sākumā”. 
Lasīt vairāk ...
Foto: Imanta Vecozola personālizstādes (0 komentāri)
Profesora Imanta Vecozola radošā dzīve vairāk kā pusgadsimtu ir saistīta ar Latvijas Mākslas akadēmiju, tamdēļ personālizstāde LMA aulā ir īpašs notikums, kuram mākslinieks gatavojās vairākus gadus. Izstādes nosaukums "Aiz parādes durvīm" ir mākslinieka īpaši izlolots – tajā viņš ir uzsvēris vēlmi iepazīstināt ar savas daiļrades būtiskākajiem aspektiem, kā arī savu glezniecisko meklējumu saturu. Izstādes darbi ir radīti dažādās glezniecības tehnikās un pārstāvēs vairākus glezniecības žanrus, sniedzot vienreizēju ieskatu Imanta Vecozola glezniecības pasaulē, iepazīstinot skatītāju ar gleznotāja meistarīgo kluso dabu poēziju, ainavu glezniecisko vēstījumu un figurālo kompozīciju dziļdomīgo vizuālo naratīvu. Izstāde apskatāma līdz 29. septembrim LMA aulā.
Lasīt vairāk ...
LMA rektors Aleksejs Naumovs 'alla prima' tehnikā uzglezno Daugavas ainavu (0 komentāri)
No 2016. gada 29. augusta līdz 6. septembrim Ikšķilē norisinājās Glezniecības apakšnozares 1. kursa studentu plenērs. Šīs nedēļas laikā vienu dienu savu meistarklasi pie Daugavas krasta pasniedza Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors prof. Aleksejs Naumovs.
Lasīt vairāk ...
Gleznotāja Paula Puzinas ekstraordināro stipendiju iegūst Glezniecības apakšnozares studente Anna Pommere
Apsveicam gleznotāja Paula Puzinas ekstraordinārās stipendijas ieguvēju, Glezniecības apakšnozares maģistra programmas 1. kursa studenti Annu Pommeri! Figurālās glezniecības meistardarbnīcas konkursa stipendija N°17 tika piešķirta par veiksmīgu studiju programmu izpildi, kā arī izcilu radošo darbu 2015./2016. m.g.!
Lasīt vairāk ...
Imanta Vecozola personālizstāde (0 komentāri)
2016. gada 7. septembrī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā tiks atklāta izcilā gleznotāja, LMA emeritētā profesora Imanta Vecozola personālizstāde "Aiz parādes durvīm". Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā piecdesmit dažādos laikos tapuši mākslinieka darbi, un tā būs aplūkojama no 8. līdz 29. septembrim. 
Lasīt vairāk ...
Gleznotāji Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš viesojās Nacionālā mākslas augstskolā “La Villa Arson” Nicā (0 komentāri)
Gleznotāji, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps Zariņš, no 20. līdz 25. augustam viesojās programmas Erasmus+ partneraugstskolā - Nacionālajā mākslas augstskolā “La Villa Arson” (École nationale supérieure d'art “La Villa Arson”) Nicā, Francijā. Vizītes laikā notika tikšanās ar augstskolas vadību un nostiprināta līdzšinējā sadarbība, apskatīti šogad tapušie maģistra programmas studentu diplomdarbi, kā arī turpināts mākslas projekts “World Cities. Live Paintings". 
Lasīt vairāk ...
Jaunais mācību gads tiks svinīgi atklāts 1. septembrī (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, Jūs esiet laipni gaidīti svinīgi uzsākt jauno mācību gadu! Imatrikulācijas ceremonija bakalaura programmas studentiem norisināsies Akadēmijas aulā 1. septembrī plkst. 13.00, savukārt maģistra un doktora programmas studentiem plkst. 14:00. 1. kursa studenti saņems studentu apliecības. Pēc svinīgā akta katedru telpās norisināsies studentu un katedru pasniedzēju sanāksmes. 2016./2017. studiju gada lekciju saraksti būs pieejami no 1. septembra. 
Lasīt vairāk ...
Mākslas akadēmijā promocijas darbu aizstāvēs Vija Strupule (0 komentāri)
2016. gada 16. septembrī pl.15.00 Latvijas Mākslas akadēmijas promocijas padomes atklātā sēdē Rīgā, Kalpaka bulvārī 13, 10. telpā VIJA STRUPULE doktora zinātniskā  grāda mākslas zinātnē iegūšanai aizstāvēs promocijas darbu  „Dekoratīvā glezniecība Rīgas interjeros. 16. gadsimts – 18. gadsimta 3. ceturksnis”. Recenzenti: vadošā pētniece Rūta Kaminska  (Dr.art.), Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija; docents Ilmārs Dirveiks (Dr. arch.), Rīgas Tehniskā universitāte; profesore Krista Kodres  (Dr.art), Igaunijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts. Ar promocijas darbu iespējams iepazīties LMA bibliotēkā (Rīgā, Kalpaka bulv. 13), LMA mājas lapā lma.lv

Lasīt vairāk ...
Foto: Gleznotāja, LMA rektora prof. Alekseja Naumova personālizstādes atklāšana Ventspils Pārventas bibliotēkā (0 komentāri)
Izstāde „Pasaules pilsētas” skatītāju iepazīstina ar izcilā mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas rektora profesora Alekseja Naumova gleznotajām pilsētas un dabas ainavām. Portretēto ainavu vidū ir atrodamas gan pasaules metropoles, gan Eiropas vēsturiskās pilsētas ar tām raksturīgo arhitektūru, īpašo gaismu un noskaņu, kā arī darbi, kas gleznoti pašā Ventspilī un šobrīd glabājas Ventspils muzeja kolekcijā. Vairākus gadus mākslinieks kopā ar gleznotāju Kristapu Zariņu īsteno mākslas projektu “World Cities. Live Paintings”.

Lasīt vairāk ...
Dizaina radošā darbnīca Kuldīga Vol. 1 no 31. jūlija līdz 6. augustam (0 komentāri)
Ar divām gaismas dizaina meistarklasēm šogad Kuldīgā tiek uzsākta jauna iniciatīva dizaina jomā – ikgadējās Radošās darbnīcas Kuldīga Vol. X, kas daļai no dalībniekiem – Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Funkcionālā dizaina nodaļas studentiem – vienlaikus ir arī vasaras prakse. 
Lasīt vairāk ...
Ventspils Pārventas bibliotēkā atklās gleznotāja Alekseja Naumova personālizstādi (0 komentāri)
Trešdien, 2016. gada 3. augustā, Ventspils Pārventas bibliotēkā (Tārgales ielā 4) atklās Latvijas Mākslas akadēmijas profesora, rektora, izcilā ainavista un ievērojamākā plenērista mūsdienu Latvijas mākslā Alekseja Naumova personālizstādi „Pasaules pilsētas”. Izstāde notiks starptautiskā projekta "World cities. Live paintings" un Ventspils pilsētas svētku ietvaros.
Lasīt vairāk ...
LMA profesora Jura Gagaiņa personālizstāde "4x4 + SUDRABS" apskatāma Rīgas Motormuzejā (0 komentāri)
Juris Gagainis ir viens no tiem pirmajiem entuziastiem, kas līdzdarbojies Latvijas Antīko automobiļu kluba un Rīgas Motormuzeja dibināšanā. Personālizstāde „4x4 + SUDRABS” pa mirdzošu meistarības laipu ved apmeklētāju pāri robežām starp tehniku un mākslu. 
Lasīt vairāk ...
LMA būs apskatāma starptautiska animācijas un laikmetīgās mākslas izstāde (0 komentāri)
Atzīmējot Polijas animācijas tradīciju 60. gadadienu, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē 3. augustā plkst. 17:00 tiks atklāta multimediāla Polijas mākslinieku viesizstāde "Reiz sensenos laikos. Poļu animācijas māksla" (“Once Upon a Time. Art of Polish Animation”).
Lasīt vairāk ...
LMA Keramikas katedras pasniedzējs, asoc. profesors Dainis Pundurs saņem pirmās Latvijas starptautiskās keramikas biennāles "Martinsona balvu" (0 komentāri)
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 21. jūlijā svinīgi tika pasniegtas “Martinsona balvas”. Šis apbalvojums, kas sevī ietver gan piemiņas balvu, gan naudas prēmiju, ir novērtējums par sasniegumiem keramikas mākslā. Starptautiska žūrija no visiem pretendentiem izraudzījusies trīs nacionāla mēroga laureātus, trīs uzvarētājus starptautiskajā kategorijā. No sirds sveicam pirmās Latvijas starptautiskās keramikas biennāles Nacionālās zelta "Martinsona balvas" laureātu, LMA Keramikas katedras pasniedzēju, asoc. profesoru Daini Punduru!

Lasīt vairāk ...
LMA studenti, absolventi un rektors prof. Aleksejs Naumovs nominēti Jāņa Baltvilka balvai (4 komentāri)
20 rakstnieki un ilustratori izvirzīti starptautiskajai Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvai bērnu literatūrā un grāmatu mākslā. Nominācijai "Grāmatu māksla" izvirzīti LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs, akadēmijas absolventi Gita Treice, Zane Zlemeša, Arturs Bērziņš, Gundega Muzikante, Edmunds Jansons, Liene Mackus un studente Elīna Brasliņa, savukārt nominācijā "Jaunaudze" izvirzītas LMA absolventes Katrīna Avotiņa, Vivianna Maria Staņislavska un students Dāvis Ozols. Sveicam nominantus un vēlam veiksmi!
Lasīt vairāk ...
Foto: “SEB stipendijas glezniecībā” laureātu darbu izstādes “Nākotnes retrospekcija” atklāšana (0 komentāri)
Atzīmējot desmito gadadienu, Cēsu Mākslas festivāla mākslas programmas ietvaros no 15. jūlija Cēsu Izstāžu namā ir apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un SEB bankas “SEB stipendijas glezniecībā” laureātu - Neonillas Medvedevas, Ata Jākobsona, Zanes Tučas, Laimdotas Steķes, Klāva Lora, Madaras Neikenas un Zīles Ziemeles - darbu izstāde “Nākotnes retrospekcija”. Vairāk informācijas šeit.
Lasīt vairāk ...
Cēsīs notiks “SEB stipendijas glezniecībā” laureātu darbu izstāde (0 komentāri)
Atzīmējot desmito gadadienu, Cēsu Mākslas festivāla mākslas programmas ietvaros no 15. jūlija Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un SEB bankas “SEB stipendijas glezniecībā” laureātu - Neonillas Medvedevas, Ata Jākobsona, Zanes Tučas, Laimdotas Steķes, Klāva Lora, Madaras Neikenas un Zīles Ziemeles - darbu izstāde “Nākotnes retrospekcija”. 
Lasīt vairāk ...
Svarīga informācija maģistra programmas reflektantiem! (0 komentāri)
Saskaņā ar Latvijas Mākslas akadēmijas uzņemšanas noteikumu 6.6. Maģistra programmas reflektantiem jāuzrāda dokumentu oriģināli un jāiemaksā Akadēmijas kontā maksu EUR 14,00 (par iestājeksāmeniem būs iespējams norēķināties tikai ar pārskaitījumu!) par dokumentu reģistrēšanas pakalpojumu.

Šīs maksas apmēru nosaka Akadēmija un tā atpakaļ netiek izmaksāta.

Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmija noslēgusi nodomu protokolu ar interjera salonu SIA "Krassky" (0 komentāri)
2016./2017. studiju gadā, atsaucoties sabiedrības un nozares pieprasījumam, kā arī nepieciešamībai pēc lietotājam un laikmetam atbilstoša dizaina, Funkcionālā dizaina apakšnozarē bakalaura programmā tiks uzņemti studenti ar iespēju specializēties INTERJERA DIZAINĀ.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs viesojās Azerbaidžānas Mākslas akadēmijā (Azerbaijan State Academy of Fine Arts) (0 komentāri)
Vizītes laikā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors prof. Aleksejs Naumovs pirmoreiz Azerbaidžānas Mākslas akadēmijas pastāvēšanas laikā kā ārvalstu goda priekšsēdētājs vērtēja bakalaura un maģistra programmu studentu darbus, kā arī tikās ar rektoru Omāru Eldorovu (Omar Eldorov), akadēmijas mācībspēkiem un Azerbadžānas Izglītības ministra vietnieku Firudinu Kurbanovu (Firudin Qurbanov). 
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības un Metāla dizaina apakšnozares studenti un pasniedzēji piedalās starptautiskā medaļu projektā (0 komentāri)
Jau sesto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un pasniedzēji piedalās Nikolaja Kopernika Universitātes (Nicolaus Copernicus University, Polija) Mākslas fakultātes organizētajā starptautiskajā medaļām veltītajā projektā. Projekts notiek jau astoto gadu, un šogad izstādes tēma ir "Civilizācija". 
Lasīt vairāk ...
Jauna iespēja pieteikties mācību braucienam uz Itāliju un Sicīliju (0 komentāri)
LMA Mākslas vēstures un teorijas katedras vadītāja Silvija Grosa līdz 15. janvārim  aicina pieteikties braucienam uz Itāliju un Sicīliju. 
Brauciens notiks no   14. līdz 30. maijam. Autobusa maršruts: Florence (3 dienas ar izbraucieniem uz Sjennu un Sandžiminjano), Roma (2 dienas), Tivoli, Pestuma, Katānija (3 dienas ar izbraucieniem un Taorminu, Palermo, Monreāli, Segestu), Perudža, Asīze, Venēcija (2 dienas). Tuvāka informācija: silvija.grosa@lma.lv vai pa tel. 26548167.
Starptautiskais mākslas simpozijs „Dialogs 2016” (0 komentāri)
No 2016. gada 19. jūnija līdz 30. jūnijam Latvijas mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē – Zvārtavas pilī norisināsies starptautisks mākslas radošais simpozijs „Dialogs 2016”.
Lasīt vairāk ...
Foto: Diplomu izsniegšana LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJĀ 2016. gadā (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas diplomu izsniegšana BAKALAURA studiju programmas absolventiem 
Lasīt vairāk ...
Diplomu izsniegšana LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJĀ 2016. gadā (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas
BAKALAURA studiju programmas absolventiem diplomu izsniegšana notiks
22. jūnijā plkst. 16.00
Akadēmijas aulā!

MAĢISTRA studiju programmas absolventiem diplomu izsniegšana notiks
22. jūnijā plkst. 18.00
Akadēmijas aulā!

Pēc diplomu izsniegšanas – izlaidums!

Apsveicam visus topošos absolventus ar veiksmīgi aizstāvētiem diplomdarbiem!
Latvijas Mākslas akadēmijas studente uzvar “Fashion Future for Hong Kong 2016” dizaina konkursā (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares diplomande Evija Šaitere ir ieguvusi Čempiona balvu starptautiskā “Fashion Future for Hong Kong 2016” modes dizaina konkursā, kuru rīko Honkongas Politehniskā universitāte (The Hong Kong Polytechnic University). Konkursā Evija sacentās ar studentiem no tādām pasaules līmeņa augstskolām kā Londonas "Central Saint Martins", Parīzes "Institut Français de la Mode" u.c.
Lasīt vairāk ...
LMA mācībspēku Ingūnas un Holgera Eleru vadītais dizaina birojs „H2E” ieguvis vairākas prestižas balvas (0 komentāri)
Kultūras ministrijas iniciētā un dizaina biroja H2E organizētā Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla “Dizaina Manifestācija” ekspozīcija INFORMĀCIJA, kas bija apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijā 2015. gada pavasarī, saņēmusi starptautiski prestižu apbalvojumu – SEGD Honor Award 2016. INFORMĀCIJA bija vienīgais no apbalvotajiem projektiem, kas tika titulēts arī nominācijai Best of Show.
Lasīt vairāk ...
LMA Maģistra programmas studentu diplomdarbu aizstāvēšanas 2016
Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistra programmas ietvaros studenti padziļināti sistematizē un pēta Latvijas mākslas un kultūras vēstures, mākslas teorijas un mākslas pedagoģijas jautājumus, izstrādājot teorētiskus maģistra darbus. Maģistra programmas ietvaros notiek arī darbs meistardarbnīcās, kuru uzdevums ir organizēt individualizētas formas studijas, kas balstītas tiešā un koleģiālā mācībspēku un studentu sadarbībā, veidojot studijas atbilstoši studenta radošajām un profesionālajām interesēm.
Lasīt vairāk ...
Talitas Vālodzes personālizstāde “Mainīgais” Kalnciema kvartāla galerijā (0 komentāri)
No 13. jūnija līdz 27. jūnijam Kalnciema kvartāla galerijā būs aplūkojama Talitas Vālodzes personālizstāde “Mainīgais”. Izstādē būs apskatāmas jaunās mākslinieces diplomdarba gleznas, kas tapušas ar Ināras un Borisa Teterevu fonda atbalstu. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci 15. jūnijā plkst. 18.00.
Lasīt vairāk ...
Aicinājums apmeklēt "Dizaina komunikāciju pēcpusdienu" Latvijas Mākslas akadēmijā (0 komentāri)
Dizaina diplomandu dienu ietvaros 15. jūnijā no plkst. 13.00 līdz 18.00 aicinām apmeklēt „Dizaina komunikāciju pēcpusdienu” – vietu, kurā tiksies dizaina un citu nozaru studenti, kā arī tie, kuri vēl tikai plāno studēt Dizaina nodaļā, nozares profesionāļi, uzņēmēji, valsts un pašvaldību pārstāvji un tie, kurus interesē dizaina izveide un pilnveide starpdisciplinārā sadarbībā.
Dizaina pēcpusdienas programma:
13.00 LMA Dizaina nodaļas docētāju īsie stāsti
par dizaina un mākslas dažādajiem aspektiem.
/Maija Rozenfelde, Agnese Narņicka, Aigars Mamis, Ilze Kundziņa, Kristaps Ģelzis, Aija Freimane, Ervins Pastors, Barbara Ābele/
LMA 2. korpuss
15.30 Dizaina nodaļas BA un MA programmu diplomandu
stāstījums par saviem diplomdarbiem
LMA 1. stāva zāle
17.30 Diskusija par dizaina daudzajām jomām
un to pielietojumu citās nozarēs
LMA 1. stāva zāle


Lasīt vairāk ...
Piecas mecenātes Ināras Teterevas stipendiātes ar izstādēm, modes skatēm un grāmatu noslēdz studijas Latvijas Mākslas akadēmijā (0 komentāri)
2012. gada novembrī Latvijas Mākslas akadēmijā pirmo reizi tika pasniegtas „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā”, kuru mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentus. Šī gada stipendiātes - četras bakalaura programmas studentes - Elīna Sproģe, Talita Vālodze, Sigita Sniegs, Evija Šaitere, kā arī maģistrante Līga Spunde noslēdz studijas un atzīmē studiju laikā paveikto ar personālizstādēm Rīgā, skatēm ikgadējās LMA modes skates ietvaros, kā arī rudenī gaidāmu grāmatu.
Lasīt vairāk ...
Foto: Seminārs "Modes dizains vai prāta dizains" (0 komentāri)
3. jūnijā pirmoreiz DDD ietvaros notika seminārs "Modes dizains vai prāta dizains". Semināra ideja ir radusies, reaģējot uz cilvēku paradumu pirkt lēti, valkāt ātri un atkal atgriezties veikalā. Tomēr paralēli mūsdienu sasteigtajai pasaulei un mūžīgajai steigai pastāv kustība par lēnumu "Slow Fashion". Tā aizstāv ideju, ka mūsu pamata vajadzības nekad nemainīsies un cilvēka mūžam būtu jārit lēnākā tempā. Seminārā uzstājās lektori no dažādām Eiropas valstīm - modes vēsturniece Emīlija Amena (Emilie Hammen) no Francijas, modes dizainere Korīna Gertsa (Corina Gertz) no Vācijas, "Maison Luciano Soprano" radošais direktors Alesandro Turci (Alessandro Turci) no Itālijas, MBA un dizaina domātājs Emīls Rode no Latvijas.  Radošo darbnīcu "The walking market" vadīja Kjāra Čibina (Kiara Cibin) no Itālijas, savukārt paralēlo sesiju - Darmštates Tehniskās universitātes Dizaina nodaļas vadītājs, prof. Justus Teinerts  (Justus Theinert) un modes fotogrāfs prof. Kriss Šlozs (Kris Schloz) no Vācijas. 
Lasīt vairāk ...
Latvijas Televīzija uzsākusi veidot dokumentālu filmu par mākslinieku Jani Rozentālu viņa 150. jubilejas gadā (0 komentāri)
Janis Rozentāls ir nacionālās glezniecības celmlauzis un sācējs, spilgts talants, kurš cauri gadsimtiem turpina ietekmēt latvisko kultūru, viena no izteiksmīgākajām zīmēm Latvijas kultūras kanonā. Aiz šīm augstajām frāzēm slēpjas dzīvs cilvēks, mākslinieks, kurš cīnījās par tiesībām gleznot tā, kā pats uzskatīja par svarīgu. Viņa darbos aiz šķietami stingā kanona slēpjas mutuļojoša dzīvība, viņa personība fascinē ar spēju izsisties virsotnē, sasniegt iecerēto, viņa vitalitāte un talants kā magnēts pievilka apkārtējos.
Lasīt vairāk ...
Sākas Latvijas Mākslas akadēmijas „Dizaina diplomandu dienas 2016” (0 komentāri)
Šodien, 2. jūnijā, plkst. 17:00 ar Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādi tiks atklātas ikgadējās Dizaina diplomandu dienas (turpmāk DDD) un plkst. 21:00 fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā notiks studentu modes skate. Savukārt 3. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies seminārs "Modes dizains vai prāta dizains". Ieeja uz modes skati un semināru tikai ar ielūgumiem. Ieskats DDD izstādes tapšanā šorīt LTV Rīta Panorāmā.
Lasīt vairāk ...
LMA Glezniecības katedras bakalaura darbu izstāde Kuldīgā (0 komentāri)
No 2016. gada 4. līdz 26. jūnijam Kuldīgas Mākslas namā un Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares bakalauru programmas studentu diplomdarbu izstāde.
Lasīt vairāk ...
LMA Tēlniecības apakšnozares studentu bakalauru darbu izstāde “Iniciācija" (0 komentāri)
No 2016. gada 2. līdz 13. jūnijam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātē būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA)Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Tēlniecības apakšnozares bakalauru programmas studentu diplomdarbu izstāde.
Diplomdarbu aizstāvēšana mūsdienu kultūrā zināmā mērā pielīdzināma iniciācijas procesiem, kas pazīstami jau kopš aizvēstures perioda. Iniciācija ar tajā ietvertajiem rituāliem un procesiem nodrošina pāriešanu jaunā statusā, un viss studiju process neapzināti pakārtots šim mērķim. Viena skate pēc otras studentu pietuvina atbildīgajam iniciācijas brīdim. Viens vienīgs tēlniecības darbs kļūst par četru studiju un darba gadu kvintesenci, demonstrējot mākslinieka labāko sniegumu konkrētajā brīdī. 
Diplomdarbu aizstāvēšanu nosacīti var iedalīt divos posmos - pirms un pēc. Ja pirms iniciācijas procesa dalībnieki vēl uzskatāmi par studentiem, tad pēc sekmīgas darba aizstāvēšanas kļūst par diplomētiem tēlniekiem, gūstot tam oficiālu apstiprinājumu svinīgajā akadēmijas absolvēšanas ceremonijā.


Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmija ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Ikšķiles novada domi (0 komentāri)
Šodien, 27. maijā, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs un Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš noslēdza sadarbības līgumu. Tas paredz saglabāt kultūras mantojumu un veicināt jaunrades un pētniecības jomas attīstību Latvijas novados, un šā mērķa vārdā kopīgi piesaistīt vietējo un Eiropas fondu finansējumu nekustamā īpašuma Jāņa Kugas ielā 11, Ikšķilē, attīstībai. Laika gaitā paredzēts LMA īpašumā esošo būvi atjaunot, kā arī tās teritorijā radīt jaunu, multifunkcionālu būvapjomu. Sarunās piedalījās domes priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa, izpilddirektors Juris Rudens, Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dace Jansone, LMA prorektors Kristaps Zariņš, LMA Projektu vadītāja Laura Ozola un LMA komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Igolniece.
Lasīt vairāk ...
„Dizaina diplomandu dienas 2016” Latvijas Mākslas akadēmijā (1 komentāri)
2016. gada 2. jūnijā tiks atklātas ikgadējās Dizaina diplomandu dienas (turpmāk DDD). Ikviens interesents aicināts apmeklēt Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādi un Dizaina komunikācijas pēcpusdienu Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī studentu modes skati fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā un semināru "Modes dizains vai prāta dizains".
Lasīt vairāk ...
Piesakies unikālai mākslinieku rezidencei “Ko sēsi, to pļausi” kino pilsētā “Cinevilla”! (0 komentāri)
No 26. jūnija līdz 6. jūlijam kinopilsētā “Cinevilla” notiks unikāla raidījumu cikla “Mākslas rezidence” filmēšana.  Savukārt 25. maijā plkst. 11:00 Latvijas Mākslas akadēmijas 10. telpā viesosies raidījuma cikla “Mākslas rezidence” producents Andrejs Ēķis, lai klātienē sniegtu ieskatu projektā un atbildētu uz interesējošiem jautājumiem (pieteikšanās līdz 23. maijam, rakstot uz welcome@lma.lv).
Lasīt vairāk ...
Latgales Kultūrvēstures muzejā no 13. maija Matīsa Kalniņa tēlniecības darbu izstāde „Civilizācija” (0 komentāri)
Izstādē „Civilizācija” apmeklētāji varēs skatīt Matīsa Kalniņa tēlniecības darbus, kas mijiedarbojoties ar nerūsējošo tēraudu veidoti marmorā un granītā. Tēlnieks ir eksperimentējis izmantojot dažādas akmens apstrādes tehnikas, kas aizgūtas gan no sentēvu zināšanām, gan arī no mūsdienu tehnoloģijām. Pieredzes rezultātā uzkrātās iemaņas akmens apstrādē, veido mākslinieka rokrakstu, kas skulptūrās spilgti iezīmējas tēlniecības formas precizitātē, akmens un nerūsējošā tērauda apvienojumā. 
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas studentu kolekciju modes skate 2016 (0 komentāri)
Š.g. 2.jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares studenti aicina apmeklēt ikgadējo modes skati, kas norisināsies „Mākslai vajag telpu Vasaras mājā” Kalnciema ielā 36/38.
Lasīt vairāk ...
Šonedēļ sākas Latvijas Mākslas akadēmijas Atvērto durvju dienas (2 komentāri)
No 10. līdz 25. maijam notiks Mākslas akadēmijas dienas, kuru laikā akadēmijas telpās varēs apskatīt studentu darbu izstādi un apmeklēt informatīvo pasākumu ciklu, kas adresēts visiem interesentiem un jo īpaši tiem, kuri plāno studēt Latvijas Mākslas akadēmijā. Laipni aicināti!
Lasīt vairāk ...
Latvijas tekstilmākslas izstādē "21" piedalās LMA studenti un pasniedzēji (0 komentāri)
Rīgas Sv. Pētera baznīcā no 4. maija līdz 12. jūnijam apskatāma Latvijas tekstilmākslas izstāde "21". Izstādē piedalās LMA Tekstila nodaļas studenti Ilze Gailāne, Sņežana Velika, Laura Potaša, Ilze Sildare, Elīna Genīte, Rita Broka-Ļegčiļina, Ilze Bite, Anete Pekse, Jekaterina Sohareva, Kristīne Rublovska, Jana Purmale un Ingrīda Ivane, kā arī pasniedzēji- Ieva Krūmiņa, Aija Baumane un Diāna Janušone.

Lasīt vairāk ...
4. maijā notiks pirmais Baltā galdauta svētku pikniks (0 komentāri)
Par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26. gadadienai Latvijas Mākslas augstskolas un Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja aicina pilsētas iedzīvotājus un ciemiņus jaunatklāt svētku būtību un pievienoties kopīgam piknikam zaļajā zonā pie Mākslas akadēmijas ēkas. 
Lasīt vairāk ...
Student, brīvprātīgais eksāmens! Piedalies, domā un saņem balvas! (0 komentāri)
„Eiropas eksāmens” ir iespēja apliecināt savas zināšanas par Eiropas Savienību, Latviju un pašiem par sevi - savām iespējām, tiesībām, pienākumiem. Pagājušajā gadā „Eiropas eksāmenā” piedalījās vairāk kā 5000 dalībnieku. Šogad aicinām arī Tevi piedalīties, būt ātram un gudram!
„Eiropas eksāmens” notiek Eiropas dienā - 9.maijā no 8:00 līdz 21:00 tiešsaistē www.esmaja.lv. Informācija un materiāli, lai labāk sagatavotos eksāmenam: www.esmaja.lv/eiropas_eksamens.
Eiropas eksāmena dalībnieki tiek dalīti 4 vecumgrupās (5.-6.klase, 7.-9.klase, 10.-12.klase, pieaugušie). Eksāmena izpildes maksimālais laiks ir 20 minūtes, jautājumu skaits  katrai vecumgrupai ir atšķirīgs. Pēc eksāmena nokārtošanas ikviens e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzina iegūto punktu skaitu, tādejādi - pasniedzēju komisijas vietā esi tikai Tu pats.
Balvas katrā vecuma grupā saņems 10 labākie. Balvu fonds – lidojumi ar gaisa balonu, aerodium lidojumi, braucieni ar vasaras bobu.
Aicinām uzzināt sīkāk un piedalīties Eiropas eksāmenā 9.maijā no plkst. 8:00 līdz 21:00 www.esmaja.lv !
Sirsnīgi sveicam „Mākslas akadēmijas balva 2014” laureāti un monētas "Pasaku monēta I. Pieci kaķi" autori Anitu Paegli ar uzvaru balsojumā "Latvijas gada monēta 2015" (0 komentāri)
Tradicionālajā sabiedrības aptaujā par "Latvijas gada monētu 2015" atzīta "Pasaku monēta I. Pieci kaķi". Kopumā balsojumā piedalījās 12 645 cilvēki, un par monētu "Pasaku monēta I. Pieci kaķi" balsojusi trešā daļa aptaujas dalībnieku.

Šīs kolekcijas monētas grafisko dizainu veidojusi pazīstamā bērnu grāmatu ilustratore Anita Paegle, bet ģipša modeli – Jānis Strupulis. Māksliniece A. Paegle ir izcila bērnu grāmatu ilustratore, un apliecinājums viņas īpašajam talantam atspoguļojās arī vienā no pēdējām lata sudraba piemiņas monētām – Latvijas Bankas gādātā raudzību dāvana "Šūpuļa monēta" ar A. Paegles brīnumjauko miega vilcējas pelītes tēlu kļuva par "Latvijas gada monētu 2013". 2014. gadā A. Paegle „Mākslas akadēmijas balvas 2014” laureāti. Nozīmīgo godalgu, kas dibināta ar mērķi apzināt un novērtēt izcilākos sasniegumus Latvijas vizuālās mākslas, dizaina vai mākslas zinātnes laukā, 2014. gadā ieguva trīs ievērojami Latvijas Mākslas akadēmijas absolventi: mākslinieks, mākslas zinātnieks un Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, mākslinieki Anita Paegle un Kaspars Podnieks.

Lasīt vairāk ...
Indulis Zariņš. Portreti un ceļojumi. Izstāde Cēsu Izstāžu namā. (0 komentāri)
‘’Kas saprot glezniecību,tas redz pasaules krāšņumu, kas redz pasaules krāšņumu, saprot glezniecību’’. Indulis Zariņš
Indulis Zariņš (1929.-1997.) gleznotājs un mākslas pedagogs. Viņš ir viens no Padomju laika figurālās glezniecības ievērojamākiem pārstāvjiem, t.s. skarbā stila veidotājiem.Nozīmīga ir viņa loma 20. gs otrās puses Latvijas kultūras kopainā.Mākslinieks par savu dzīvi un darbu mākslā ir atstājis ļoti daudz liecību. Indulis Zariņš -spožs tonālās glezniecības meistars, izcils kolorists, filozofs, stāstnieks,mīlēja dzeju, literatūru,  un  bija dzīves baudītājs.
Mākslinieks bija sarīkojis vairāk kā 20 personālizstādes  pasaulē, viņa darbi atrodas nozīmīgākajos Latvijas, Krievijas muzejos, kā arī Ufici galerijā Florencē un ievērojamā skaitā privātkolekcijās visā pasaulē.


Lasīt vairāk ...
29. aprīlī akadēmijā ar vieslekciju uzstāsies doktors Jaroslavs Johans Polaņeckis (0 komentāri)
Piektdien, 29. aprīlī, plkst. 11:00 Mākslas akadēmijas 19. telpā ar vieslekciju uzstāsies Jan Evangelista Purkyně Universitātes (University Jan Evangelista Purkyně v Ústí nad Labem) Mākslas un Dizaina fakultātes doktors Jaroslavs Johans Polaņeckis (Jaroslav Polanecky). Lekcijā Polaņeckis stāstīs par Čehijas dizaina vēsturi un laikmetīgo dizainu, ar padziļinātu ieskatu čehu stikla mākslas dizainā un kultūras vesturē. Doktors pārstāv industriālā un grafiskā dizaina, kā arī stikla un keramikas dizaina teoriju un vēsturi. Visi laipni aicināti!
Projekta "Radošais izaicinājums" noslēguma seminārs "Koka Rīga" (0 komentāri)
28. aprīlī plkst. 11.00 “Koka Rīgā” visi interesenti laipni aicināti uz projekta “Radošais izaicinājums” noslēguma semināru, kurā piedalīsies projekta organizētāji no Latvijas Neredzīgo biedrības, dalībnieki un sadarbības partneri no Latvijas Mākslas akadēmijas, stāstot par to, kā izdevies sasniegt izvirzītos mērķus un kā dalībniekiem veicies projekta gaitā. Semināra laikā tiks prezentēti arī trīs projekta laikā tapušie zīmoli – “PATA”, “ROK” un “BurBur”- interjera darinājumi, kas tapuši LMA studentu un projekta dalībnieku kopdarba rezultātā, kā plašākam patērētāju lokam piedāvājami galaprodukti. Tāpat, semināra dalībniekiem būs iespēja aplūkot projekta laikā tapušos darinājumus izstādē, kas aplūkojama “Koka Rīgā”. 
Lasīt vairāk ...
Mākslas akadēmijas dienas: studentu darbu izstāde un informatīvas ekskursijas (0 komentāri)
No 2016. gada 10. līdz 25. maijam notiks Mākslas akadēmijas dienas. 9. maijā plkst. 18.00 tiks atklāta studentu darbu izstāde, savukārt 10. maijā sāksies informatīvo pasākumu cikls, kas adresēts visiem interesentiem un jo īpaši tiem, kuri plāno studēt Latvijas Mākslas akadēmijā. Laipni aicināti!
Lasīt vairāk ...
Akadēmijā viesosies mākslas atbalsta grupas ARTizan direktore Teiko Hinuma (1 komentāri)
16. maijā plkst. 14:00 Latvijas Mākslas akadēmijas 10. telpā ar lekciju "Mākslinieku rezidences Japānā kā sociāls izaicinājums" viesosies mākslas atbalsta grupas ARTizan direktore Teiko Hinuma. Lasīt vairāk ...
"SEB stipendija glezniecībā" piešķirta Mākslas akadēmijas studentei Sandrai Strēlei (0 komentāri)
2016. gada 20. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) par darbu "Melanholija" (2016) tika apbalvota "SEB stipendija glezniecībā – TALANTS ATMAKSĀJAS!" konkursa uzvarētāja - Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras programmas 2. kursa studente Sandra Strēle.
Lasīt vairāk ...
LMA studente iekļūst prestižā “Fashion Future for Hong Kong 2016” dizaina konkursa finālā (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas, Modes mākslas apakšnozares 4. kursa studente Evija Šaitere šogad startēs starptautiskā “Fashion Future for Hong Kong 2016” modes dizaina konkursa finālā, kurā Eiropas augstskolām tika paredzētas vien četras finālistu pozīcijas. LMA sacentīsies ar tādām pasaules līmeņa augstskolām kā Londonas "Central Saint Martins", Parīzes "Institut Français de la Mode" u.c.
Lasīt vairāk ...
LMA viesosies zviedru mākslinieku organizācija REJMYRE ART LAB (0 komentāri)
Ceturtdien, 21.aprīlī plkst. 13.45 Latvijas Mākslas akadēmijā (10. telpā) viesosies zviedru mākslinieku organizācija REJMYRE ART LAB, lai sniegtu prezentāciju par vasaras meistardarbnīcu Baltijas un Ziemeļvalstu mākslas augstskolu absolventiem, nodrošinot iespēju jaunajiem māksliniekiem veidot starptautisku tīklu pēc studiju beigšanas. Šim projektam ir pieejamas stipendijas. Uz lekciju aicināti visi MA programmas studenti!

Sīkāka informācija par organizāciju un projektu http://rejmyreartlaborg.ipage.com/about.html.
Jaunie dizaineri piedalās dizaina izstādē SaloneSatellite Milānā (0 komentāri)
No 12. līdz 17. aprīlīm Milanā norisinās viens no svarīgākajiem pasaules dizaina notikumiem – starptautiskā dizaina izstāde Salone del Mobile Milano (Milānas mēbeļu mese). Tās ietvaros ikgadu darbojās SaloneSatellite sadaļa - vieta, kur jaunajiem dizaineriem parādīt sevi pasaules mērogā, satikties ar talantu meklētājiem un potenciālajiem sadarbības partneriem – ražotājiem, uzņēmējiem un mediju pārstāvjiem. Šogad Latviju SaloneSatellite pārstāvēja Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas Funkcionāla dizaina apakšnozares absolvents (2012) Rodions Zeņevičs ar savu darbu ,,POGOkids” (www.pogo.lv) - mīkstu un plastisku konstruktoru no filca, kura detaļas savstarpēji savienojas ar pogu palīdzību un Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 2. kursa students Aleksejs Donka ar LMA bakalaura darbu FOLDIS – videi draudzīgu transformējamu trauku ērtai, drošai pārtikas pārnēsāšanai un uzglabāšanai (darba vadītājs - LMA docents Ervins Pastors). Iespēju pārstāvēt sevi un Latvijas Mākslas akadēmiju Milānā jaunie dizaineri ieguva  pateicoties pērnā gada rudenī gūtajiem panākumiem „SaloneSatellite WorldWide Moscow 2015” (1. un 3. vieta).
Lasīt vairāk ...
LMA Starptautiskais Baltijas valstu studentu un pasniedzēju keramikas simpozijs (0 komentāri)
No 18.04 - 24. aprīlim LMA vasaras plenēru bāzē Ikšķilē norisināsies Starptautiskais Baltijas valstu studentu un pasniedzēju keramikas simpozijs BURO-Box. Ar KKF un LMA atbalstu 2007.gadā Ikšķilē tika uzbūvēts keramikas malkas ceplis. Īpaša cepļa konstrukcija saucās Buro-Box, kas pārtapa arī par simpozija simbolisko nosaukumu. Malkas apdedzinājuma atklāta uguns piešķir keramikai īpašu šarmu, ar to var panākt interesantus efektus, kā arī izmantot īpašas augstā apdedzinājuma glazūras - seladona, "vērša asinis" un citas. Nav aizmirstas arī senās vietējās tradīcijas - otrs malkas ceplis ir paredzēts melnās, dūmotās keramikas apdedzināšanai.


Lasīt vairāk ...
Konkursa „SEB stipendija glezniecībā” izstāde “Pagrieziens uz nākotni” (0 komentāri)
No 2016. gada 1. aprīļa līdz 20. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā apskatāma konkursa „SEB stipendija glezniecībā” izstāde “Pagrieziens uz nākotni”. 20. aprīlī plkst. 18.00 tiks paziņoti konkursa rezultāti un apbalvots laureāts. Laureāts saņems iespēju apmeklēt kādu no laikmetīgās mākslas mesēm Eiropā, uzturēties radošajās darbnīcās meses norises vietā un stipendiju EUR 1800 vērtībā. 
Lasīt vairāk ...
LMA Funkcionālā dizaina apakšnozares studentu līdzdalība lielākajā modes un tekstila izstādē Baltijas valstīs Baltic Fashion &Textil, Riga 2016, kas notika no 7.-9.aprīlim Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā (0 komentāri)
LMA Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras trīs pirmā kursa studentes - Sabīne Vīksne, Inga Insberga, Ieva Petkune piedalījās starptautiskajā izstādē Baltic Fashion & Textile Riga 2016 Latvijas Tehnoloģiskā centra inovāciju sadaļā. Izstādes laikā tika eksponēti MA darba praktiskās pētniecības un izstrādes process (MA darbu vadītāja asociētā profesore Barbara Ābele) ar mērķi gūt atgriezenisko saiti ar uzņēmējdarbības un zinātnes vidi, kā arī citu augstskolu mācību spēkiem un studentiem. Paralēli izstāžu darbībai stendā tika testēta arī piedāvāto dizaina izstrāžu potenciālā lietotāja reakcija, uzklausīti viņu viedokļi un ieteikumi. 
Lasīt vairāk ...
Krassky turpina izglītot! (1 komentāri)
Interjera salons "Krassky" aicina uz otro Gaismu arhitektūras semināru, kas notiks 19. aprīlī plkst.16:00 Latvijas Mākslas akadēmijas 1.stāva izstāžu zālē (Kalpaka bulvāris 13)! Semināra ietvaros tiks likts uzsvars uz padziļinātu realizēto projektu analīzi un ERCO gaismas instrumentu demonstrāciju. Seminārs notiek Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina katedras 3. kursa lekciju "Telpas dizaina pamati" un interjera salona Krassky sadarbības ietvaros, kas piedāvā plašākam interesentu lokam iepazīties ar šo semināru. Pieteikšanās semināram: krassky.lv/gaisma


Diskusija "Vārdi un attēli 2: Nākotne un neviendabīgā vienlaicīgums" Latvijas Mākslas akadēmijā (0 komentāri)
2016. gada 19. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) jaunajā korpusā notiks diskusija par tekstuālā un vizuālā diskursa savstarpējām attiecībām mūsdienu aktualitāšu kontekstā mākslā, kultūrā un politikā. Diskusijā piedalīsies LMA profesors Dr. art. Andris Teikmanis un Latvijas Universitātes profesors Dr. phil. Igors Šuvajevs.
Lasīt vairāk ...
40. skolēnu zinātnisko darbu konference (3 komentāri)
Ar mērķi padziļināt skolēnu zināšanas dabas, humanitāro, sociālo un inženierzinātņu nozarēs, kā arī veidot skolēnos prasmi ar mūsdienīgām metodēm patstāvīgi izstrādāt zinātniski pētniecisku darbu Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Latvijas Kultūras akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Tehnisko universitāti, pašvaldībām un izglītības iestādēm organizē skolēnu zinātnisko darbu konferenci
Lasīt vairāk ...
Mākslas akadēmijas pasniedzēju kopizstāde "KVADRĀTS" (0 komentāri)
No 2016. gada 3. marta līdz 2. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē apskatāma LMA pasniedzēju piektā kopizstāde “KVADRĀTS”. Tā sniedz ieskatu visu nozaru pedagogu radošajā darbībā. Interesenti aicināti apmeklēt izstādes atklāšanu 2. martā plkst. 18.00 LMA 1. stāva izstāžu zālē.
Lasīt vairāk ...
Dizaina domāšanas darbnīca studentiem "Design Jam" (0 komentāri)
No 2016.gada 29.marta līdz 1.aprīlim Cēsīs, Ruckas mākslas rezidencē notika informācijas dizaina darbnīca, to organizēja Latvijas Mākslas akadēmija,  Latvijas Kultūras akadēmija un Dizaina informācijas centrs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību. 
Lasīt vairāk ...
Ieskats Bergenas Mākslas un dizaina akadēmijas pasniedzēju meistardarbnīcu norisē (0 komentāri)
No 2016. gada 29. februāra līdz 4. martam Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) notika digitālās aušanas, auduma apdrukas un krāsošanas darbnīcas, kuras vadīja Bergenas Mākslas un dizaina akadēmijas mācībspēki – Lise Finne (Lise Finne) un Jons Petersens (Jon Pettersen). Darbnīcās piedalījās Tekstilmākslas apakšnozares studenti.
Lasīt vairāk ...
Kursa “KULTŪRAS KRUSTPUNKTI 17.- 18.GS.” klausītājiem (0 komentāri)
2016. gada aprīlī notiks sekojošas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Dr.art., prof. Lolitas Fūrmanes lekcijas:

Lasīt vairāk ...
Projekta "RADOŠAIS IZAICINĀJUMS" noslēguma ceļojošās izstādes (0 komentāri)
2014. gada septembrī Latvijas Neredzīgo biedrība sāka īstenot projektu "Radošais izaicinājums", kurā piedalījās arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 1. kursa un Tekstilmākslas apakšnozares bakalaura programmas 4. kursa studenti abu apakšnozaru pasniedzēju - Barbaras Ābeles, Ingūnas Eleres, Ievas Krūmiņas, Irēnas Andrejevas, Diānas Janušones - vadībā.   
Lasīt vairāk ...
Ieskats Oslo Nacionālās mākslas akadēmijas pasniedzēju meistardarbnīcu norisē (0 komentāri)
2016. gada 16. un 17. februārī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) notika Oslo Nacionālās mākslas akadēmijas pasniedzēju – profesores Tirilas Skroderas (Tiril Schrøder) un lektores Kārenas Disenas (Karen Disen) – zīmēšanas meistardarbnīcas. Piedāvājam ieskatu meistardarbnīcas norisē.
Lasīt vairāk ...
Programmas ERASMUS+ studiju stipendiju konkursa rezultāti 2016./2017. studiju gadam (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas programmas "Erasmus+" studiju stipendiju konkursā 2016./2017. studiju gadam tika iesniegti 75 studentu pieteikumi studijām LMA partneraugstskolās, vērtēšanas komisijā tika atbalstīti 46 pieteikumi. 
Lasīt vairāk ...
Konkurss par dalību LMA izstādē Parīzē (0 komentāri)
Aicinām Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentus un 2014. un 2015. gada absolventus piedalīties konkursā par dalību LMA izstādē Parīzē. Pieteikumu iesūtīšanas termiņš – 2016. gada 14. jūnijs. Plašāka informācija – pielikumā (lejuepielādējams ieraksta beigās).

Lasīt vairāk ...
LMA Radošo projektu darbnīca (0 komentāri)
2016. gada 1. martā Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) tiek uzsākta Radošo projektu darbnīca, kas turpina projekta "Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts" iestrādes un dod iespēju studentiem praktizēties radošo projektu piedāvājuma sagatavošanā un īstenošanā, izstrādāt un ieguldīt savu radošo domu projektu konkursos, pasūtījumos un pētījumos.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas studenti aicināti iesniegt darbus konkursam SEB stipendija glezniecībā – “Pagrieziens uz nākotni” (0 komentāri)
Piedalies Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas izsludinātajā konkursā “Pagrieziens uz nākotni”. Konkursa dalībnieki žūrijas vērtējumam aicināti iesniegt vienu gleznu un īsu darba koncepcijas aprakstu un/vai pārdomām par izstādes tēmu. Pieteikšanās termiņš - 2016. gada 21. marts.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas projekts CILME (3 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) organizē projekta „CILME” izstādi, kuras pamatnostādne ir pētniecība par Latvijas un tās nācijas patību, un tās konceptuālo asi veido dialogs starp mākslinieku un viņa izvēlēto Latviju raksturojošo artefaktu, tēlu, sajūtu, simbolu vai sadzīves lietu, kas atbilstoši mākslinieka iecerei izpaužas šķiedras mākslas darbā. Aicinām pieteikties LMA studentus, mācībspēkus un absolventus!
Lasīt vairāk ...
Konkurss uz asociētā profesora un profesora amata vietām Latvijas Mākslas akadēmijā (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmija izsludina konkursu uz vakantajām asociētā profesora un profesora amata vietām.
Lasīt vairāk ...

NOTIKUMI, KONKURSI, IESPĒJAS
Starptautiskā mākslinieku karte (0 komentāri)
Māksliniekiem ir iespēja pieteikties starptautiskais mākslinieku kartei, kas apliecina mākslinieka profesionalitāti nacionālā, starptautiskā līmenī un piederību pie lielākās mākslinieku organizācijas pasaulē. 
Lasīt vairāk ...
Rīgas Fotomēnesis izsludina pieteikšanos portfolio skatei (0 komentāri)
Festivāls „Rīgas Fotomēnesis 2016” aicina fotogrāfus pieteikties portfolio skatei. Tā ir iespēja topošiem un profesionāliem fotogrāfiem parādīt savus darbus īpaši atlasītai fotogrāfijas profesionāļu grupai – kuratoriem, foto festivālu organizatoriem, žurnālu redaktoriem un fotogrāfiem. Portfolio skate ir arī vieta, kur dibināt kontaktus ar nozares profesionāļiem. Portfolio skate notiks 13. maijā Nordic Club House, Vecrīgā. Pieteikumus skatei pieņem, kamēr vietas ir aizpildītas. 
Lasīt vairāk ...
Aicinājums piedalīties LVVA zinātniskajos lasījumos „Starpkultūru vēsture Latvijas arhīvu dokumentos” (0 komentāri)
Aicinām piedalīties Latvijas Valsts vēstures arhīva (LVVA) zinātniskajos lasījumos „Starpkultūru vēsture Latvijas arhīvu dokumentos”, kas notiks 2016. gada 20. oktobrī, Rīgā.

Lasīt vairāk ...
Mākslas medības Kalnciema kvartālā 2016 (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Kalnciema kvartālu aicina māksliniekus - gan studentus, gan absolventus un pasniedzējus - piedalīties ikgadējā mākslas darbu izstādē-pārdošanā MĀKSLAS MEDĪBAS, kas notiek jau sesto gadu, piedāvājot Kalnciema kvartāla apmeklētājiem iegādāties mākslas darbus no 2016. gada 23. marta līdz 23. aprīlim.
Lasīt vairāk ...
Sākusies sabiedrības aptauja "Latvijas gada monēta 2015" (0 komentāri)
Latvijas Banka sadarbībā ar vairākiem partneriem no 1. marta līdz 22. martam atkal rīko sabiedrības aptauju "Latvijas gada monēta", kas ir gada notikums Latvijas monētu mākslā. 
Lasīt vairāk ...
Izsludināts 7. Vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš 2016” projektu atlases konkurss (0 komentāri)
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, sadarbības ietvaros ar Latvijas Mākslas akadēmiju, aicina bakalauru un maģistru programmu studentus iesniegt pilsētvides objektu projektus, lai piedalītos urbānās mākslas pasākumā  – vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš”. 
Lasīt vairāk ...
Turcijas valsts stipendijas (0 komentāri)
Šogad ir iespēja pieteikties Turcijas valsts stipendijām bakalaura, maģistra un doktora programmās. Visās programmās pirmais gads ir veltīts turku valodas apguvei.

Lasīt vairāk ...
DAAD stipendijas STUDIJĀM VĀCIJĀ 2016./2017. akadēmiskajā gadā (0 komentāri)
Visu nozaru studentiem un absolventiem tiek piedāvāta iespēja pieteikties Vācijas Akadēmiskās Apmaiņas dienesta (DAAD) studiju stipendijām Vācijā 2016./2017. mācību gadam.

Lasīt vairāk ...
DAAD stipendijas PĒTNIECĪBAS DARBAM VĀCIJĀ 2016./2017. akadēmiskajā gadā (0 komentāri)
Visu nozaru doktorantiem, zinātniekiem un augstskolu pasniedzējiem ir iespēja pieteikties Vācijas Akadēmiskās Apmaiņas dienesta (DAAD) pētnieciskā darba stipendijām Vācijā 2016./2017. mācību gadam.

Lasīt vairāk ...

IZSTĀDES
Ivara Heinrihsona izstāde (0 komentāri)
No 2016. gada 17. marta līdz 12. aprīlim galerijā "Māksla XO" aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ivara Heinrihsona izstāde "Zīmes". Izstādes atklāšana - ceturtdien, 17.martā, no plkst.17.00 līdz 19.00. 
Lasīt vairāk ...
Jura Gagaiņa izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (0 komentāri)
No 2016. gada 8. marta līdz 10. aprīlim Daugavpils Marka Rotko mākslas centra sektorā C skatāma Jura Gagaiņa izstāde "KUĢI PIESTĀJ DINABURGĀ".
Lasīt vairāk ...
Arvīda Endziņa izstāde "3. elements" Bauskas muzejā (0 komentāri)
2016. gada 27. februārī Bauskas muzejā (Kalna iela 6, Bauska) tiks atklāta Metāla dizaina katedras vadītāja Arvīda Endziņa personālizstāde "3. elements".
Lasīt vairāk ...
Kristaps Zariņš „Dārzs” (0 komentāri)
Pēc trīs gadu pārtraukuma Rīgā, Māksla XO galerijā, būs skatāma Kristapa Zariņa jaunāko darbu izstāde “Dārzs”. Izstāde aplūkojama no 2016. gada 18. februāra līdz 15. martam.
Lasīt vairāk ...
Jāņa Murovska sietspiedes darbu izstāde "Neizprotamā Attāluma Sajūta" (0 komentāri)
Aicinām no 2016. gada 5. februāra līdz 10.aprīlim apskatīt LMA profesora Jāņa Murovska sietspiedes darbu izstādi "Neizprotamā Attāluma Sajūta". Atklāšana - 5. februārī pulksten 16:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.
Lasīt vairāk ...

JOPROJĀM AKTUĀLI
LMA Mākslas vēstures institūts laidis klajā izdevuma „Latvijas mākslas vēsture” sējumu „Neoromantiskā modernisma periods: 1890–1915” un tā tulkojumu angļu valodā (0 komentāri)
Uzsākot daudzsējumu izdevumu „Latvijas mākslas vēsture”, Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts laidis klajā institūta direktora profesora Eduarda Kļaviņa sastādīto sējumu „Neoromantiskā modernisma periods: 1890–1915” un tā tulkojumu angļu valodā. 
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmija plāno izveidot filiāli Kuldīgā (1 komentāri)
Sadarbojoties ar Kultūras ministriju un Kuldīgas novada pašvaldību, Latvijas Mākslas akadēmija tuvāko gadu laikā plāno izveidot filiāli Kuldīgā. Ieceri par filiāles dibināšanu Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende pārrunāja tikšanās laikā 2013. gada 16. augustā Kuldīgā, kur norisinājās Kuldīgas Mākslinieku rezidences rīkotais Dizaina filmu festivāls. 
Lasīt vairāk ...
Akreditētas Latvijas Mākslas akadēmijas studiju programmas (0 komentāri)
Priecājamies vēstīt, ka ar 2013. gada 24. maija Izglītības un zinātnes ministrijas Studiju akreditācijas komisijas lēmumu ir akreditētas Latvijas Mākslas akadēmijas studiju programmas uz maksimālo akreditācijas termiņu – sešiem gadiem (līdz 2019. gada 23. maijam).
Lasīt vairāk ...
Borisa un Ināras Teterevu fonds piešķir 200 000 latu Latvijas Mākslas akadēmijai izglītības izcilības veicināšanai (0 komentāri)
Borisa un Ināras Teterevu fonds 2012. gada 4. aprīlī parakstīja nodomu protokolu ar Latvijas Mākslas akadēmiju par sadarbību turpmākos piecus gadus, kas paredz, ka šajā periodā Fonds Mākslas akadēmijai piešķirs 200 000 latu izglītības izcilības stiprināšanai.
Lasīt vairāk ...
Latvijas Mākslas akadēmijas studentu, mācībspēku un absolventu pētījums liecina, ka izglītības centrālā ass ir personība (0 komentāri)
2012. gada 4. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā tika parakstīts Borisa un Ināras Teterevu fonda un Mākslas akadēmijas sadarbības nodomu protokols par finansējuma piešķiršanu izglītības stiprināšanai, kā arī prezentēti pētījuma rezultāti. 
Lasīt vairāk ...
Foto: Diplomu izsniegšana LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJĀ 2016. gadā (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas diplomu izsniegšana BAKALAURA studiju programmas absolventiem 
Lasīt vairāk ...
Gētes Institūtā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu darbi
No š.g.  6.oktobra - 5.novembrim Gētes Institūtā būs skatāma Latvijas Māksalas akadēmijas grafikas katedras 4.kursa studentu darbu izstāde “Avots”


FOTO: Ieskats maģistra programmas studentu diplomdarbu aizstāvēšanās (0 komentāri)
No 2017. gada 5. līdz 9. jūnijam Mākslas akadēmijā norisinājāss maģistra programmas studentu diplomdarbu aizstāvēšana. Piedāvājam nelielu foto ieskatu procesā. 
Lasīt vairāk ...